Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • 2012 Çabuk Büyümeye Hazırlık Seneyi Olacak

  2012 Çabuk Büyümeye Hazırlık Seneyi Olacak

  OSD 38. Sıradan Evrensel Heyeti’nda konuşan Idare Heyeti Başkanı Kudret Önen, otomotiv sektöründe 2012 seneyin önce iki ay bilgilerine yönelik talebin ve ihracatın azalmakta meydana geldiğini ve 2012 seneyin oldukça başarılı geçtiğimiz 2011 seneye yönelik ek olarak uslu geçeceğini ifade etti.

  OSD’ nin 38.Olağan Evrensel Heyeti’nda konuşan OSD Başkanı Kudret Önen, otomotiv piyasasının 2011 başlangıcındaki büyümenin, senenin iki. yarısında durgunluğa dönmesine nazaran, aynı ritimde devam ettiğini ifade etti. Bunun neticesi imalatın 2011’de yüzde 9 oranında arttığını ifade etti. Diğer taraftan 2011 senesinde tatbik edilen ekonomiyi soğutma siyasetleri paralelinde pazarda daralmanın başladığını vurguladı.

  OSD Başkanı Kudret Önen otomotiv sektörü konusunda şu değerlendirmeleri yaptı:

  “Türk otomotiv sektörü, global krizin sonrasında toparlanmaların başladığı 2010 seneninden ek olarak sonra 2011 senesinde üretimde rekor meydana gelen 1 milyon 190 bin adede erişti ve yeryüzünde 17’inci sırada bulundu. 201iki’de ise; pazarın Geçtiğimiz seneye yönelik ek olarak uslu geçmesi ve istek artışının durgunlaşması bekleniyor. AB sektöründe otomotiv ürünlerine meydana gelen talebin gerilemesi, ihracatımızı bu yıl sınırlasa da, 201iki’de Türk otomotiv sanayii ihracatının 800 bin tane araca ve toplamında 20 milyar AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Doları dolaylarında tek ciroya erişmesi beklenmektedir. Bu vaziyette imalatın 1,iki milyon dolaylarında kalmasını öngörüyoruz. 201iki’nin önce iki maaş neticeleri da bu beklentilerimizi doğrulamaktadır.”

  Küresel otomotiv taşıt arabayı üretimini ve gelişmeleri de özetleyen Önen, 2011 senesinde global imalatın yüzde 3 yükseliş ile 80.1 milyon tane olarak gerçekleştiğini belirttikten ek olarak sonra, benzer dönemde BRIC ülkelerindeki otomobil imalatının yüzde 24 arttığını ve BRIC ülkelerinin global üretimdeki hisselerinin ise yüzde 34’e yükseldiğini duyurdu. Önen, Otomotiv imalatında Çin yüzde 3iki’lik yükseliş ile 5 milyon tane üstünde üretim yapan en kocaman 4 ülke içinde 18 Milyon üretimle önce sırada bulunurken, Hindistan’da yüzde 8; Rusya’da yüzde 36 üretim artışı gözlendiğini de ifade etti. Önen sözlerine şu şekilde aynı ritimde devam etti:

  “Türk otomotiv sanayiinde 2011 seneyi, üretim tarafından 2008 seneyi üretim rekorunu da aşan tek yıl oluyor. 2008 nihayetinde başlayan global krizin tesirlerinin 2011’de tamamıyla kalktığını ve talebin yüzde 15 arttığını görüyoruz. AB pazarındaki olumsuzlukların aynı ritimde devam etmesi, ihracatın hedeflerinin altında kalmasına ne sebeple oluyor. İhracatın üretimdeki hissesi 2008 senesinde yüzde 79 iken; bu hisse Geçtiğimiz yıl yüzde 68’e düştü.”

  2012 Çabuk Büyümeye Hazırlık Seneyi Olacak Benzer Yazılar

  Bataklık Niye iki? Zira ilkini, tarihçi ve politika bilimci Şükrü Hanioğlu’nun… “Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım”
  Kadın-erkek farkı Derken BBC’nin yayınladığı bir bilgi olaya bakışıma mühim bir ebat kattı. Hollandalı iki bilimci banka benzeri sehpa
  Yerli otomobili kim itecek Ne tasarımının Cadillac’a benzemesi mühim, ne de İsveç firması Saab ile işbirliği inşa edilmesi… Türk
  3D yazıcıyla otomobil Yine de pozitif gelişmeler var. Sözgelimi MÜSİAD, geliyor olacak hafta Vizyoner’15 isimiyle bir sempozyum tertip ediyor.
  Batılı kızlar ve IŞİD AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, İngiltere ve Fransa’daki üniversitelerde İslam ve İslami hareketler üst kısmına dersler

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  2012 Çabuk Büyümeye Hazırlık Seneyi Olacak Etiketler