Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • 2019 AYRIMI

  2019 AYRIMI

  Parlamento’in önüne bu hüküm 3.5 sene ardından tekrardan çıkacak.
  Çünkü üç tercih 2019’da çakışıyor; bu vaziyette milletvekili evrensel seçimi ile mahalli seçimin beraber inşa edilmesi zaruri olacak.
  İşte iktidar partisi de bu vaziyetten arınmak amaçlı Anayasa’ya 127. maddenin 1995’te ilave eden iki seçimin birlikte yapılmasını zaruri kılan kararini ortadan kaldırmak amaçlı muhalefete öneri götürme sonucuna vardı.
  AK Parti’nin teklifi, alakalı maddenin Anayasa mahaline Tercih Yasayi’na taşınması yönünde; başka bir deyişle iki seçimin birleşip birleşmeyeceğine kanun icabı Parlamento hüküm verecek.
  Maddenin bu aşama değişmesini istemelerindeki ne sebeple de tercih kanunlarında yapılmış olan değişikliklerin fakat bir sene içerisinde ifade edilecek seçimde uygulanamaması.
  O sebeple de “gündemi, tercih propaganda araçları ve yolu, söylemleri çeşitli meydana gelen iki seçimi ayırmaya” ilişkili olarak değişikliği bu aşama gerçekleştirmek istiyorlar.

  Aktardıklarına yönelik üstünde uzlaşılan 7 maddenin ötesinde, eklenmesi mümkün farklı maddeler de var.
  Örneğin, “savunmanın da yargının asli unsuru haline getirilmesine” ilişkili olarak tertip etmeye AK Parti, “Emin olamadık, öncülere bırakalım”diyerek yazı dışına çıkarmıştı; bu hükmü tekrardan pakete koyma kararı almışlar.
  Beklentileri, askeri dik yargının kaldırılmasıyla Anayasa Mahkemesi azalarına ilişkili olarak zaruri yenilemeler de eklendiğinde 15 civarı madde değişikliğini Parlamento’ten geçirmek.
  Bu 15 sene ardından Parlamento referanduma sebep duymadan beraber değişimi yapacak.

  2019 AYRIMI Benzer Yazılar

  Gençlere temel şayet mühim iki tavsiye Yaş ilerledi ya… Gençlere neler önerdiğimi soranlar oluyor. Anlatacak, öneri edilecek bir sürü birşey
  Nasıl oldu da oluyor Depremzedelere sevk edilen destek çuvallarının içinden taşlar, sopalar çıkması… Torbaların içerisinde mini etekler,
  Türkler kızartma yapmayı bilmez Dediğine yönelik okur ilgisinde ansızın yükseliş olmuş. Hem Bir şaşırmış, hem bir sevinmiş… Edebiyatın
  Hesap soranlar hesap da vermeli Olayı biliyorsunuz: BDP Başkanı Selahattin Demirtaş… Kürtçe eğitime karşı meydana geldiğini anlatan GK
  Anlar şiiri kime ait Şahane avare Murat ile bir sahil kasabasında tanıştım. “Bugünlerde” minik bir otelde çalışıyordu. “Yarınlarda”

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  2019 AYRIMI Etiketler