Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • 70 yıl kuşağının hâkimiyeti

  70 yıl kuşağının hâkimiyeti

  GERİDE bıraktığımız yaz sezonlarında Hollywood’da enteresan birşeyler yaşandı.
  Geleneksel olarak yaz ayları kocaman bütçeli, patırtılı gürültülü, yerine “Blockbuster” olarak bilinen filmlerin kocaman umutlarla indirilmeye sürüldüğü aylardır.
  Bu filmler çoğunlukla gençlerin beğenisine uyumlu, onları tatmin edecek biçimde kurgulanır.
  Her yaz çağında kocaman paralar harcanarak çekilen bu çeşit filmlerin kocaman ciro getirmesi beklenir ve bu da gerçekleşirdi.
  Ancak bu yaz bir tuhaflık oluyor. Izleyici, tespit edecek formüle yönelik çekilmiş bu çeşit filmlerden adeta bıkmış benzeri bunları pek izlemeye gitmedi. Ve bunları çeken stüdyolar kocaman paralar kaybetti.
  Ben bu türün aralarında bulunan, ülkemizde de gösterilen “World War Z” filminin ne sebeple beklentileri oranla de olsa karşılamayı muvaffak olduğunu heyecan ettim ve araştırdım.
  Biraz da şaşırarak gördüm ki, temelde bir zombi filmi meydana gelen (adındaki Z harfine uyarı) bu filme bilhassa bayan seyircilerin kocaman rağbet gösterdiklerini anladım.
  Bu acaba bayan seyircilerin vampir filmlerine duydukları alakanın zombilere de kaydırılması mıydı yoksa başrolünde oynayan Brad Pitt’in seksapeline mi bağlıydı, bunu tam anlayamadım.

  70 yıl kuşağının hâkimiyeti Benzer Yazılar

  İnsanlar içerisinde yer aldıkları konuma yönelik benzer vakası çeşitli görürler İnsanların ve bilhassa politikacıların, konumlarına yönelik
  FETÖ’nün imamları ahlak hudutlarını zorluyor Bir ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini muhafaza etmek amaçlı devletin organları
  ABD ile ilişkiler ya düzelecek ya da kopacak Ancak bu ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI tuhaf bir ülke oluyor… Darbeler yaptıran, ülkeleri işgal eden,
  Yaz meyvelerine veda etmeden Galette yapalım Merhaba, tüm asaleti, hüznü, olgunluğu ve balanslı neşesi ile sonbaharı yaşıyoruz Ankara’da.
  Tatlı tatlı konuşalım: Cevizli yassı kadayıf Tatlı yenip tatlı konuşulmuştur ama damakta olan anılar sohbetin konusunu belirler. Ayşe’ninki

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  70 yıl kuşağının hâkimiyeti Etiketler