Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • 70 yıl kuşağının hâkimiyeti

  70 yıl kuşağının hâkimiyeti

  GERİDE bıraktığımız yaz sezonlarında Hollywood’da enteresan birşeyler yaşandı.
  Geleneksel olarak yaz ayları kocaman bütçeli, patırtılı gürültülü, yerine “Blockbuster” olarak bilinen filmlerin kocaman umutlarla indirilmeye sürüldüğü aylardır.
  Bu filmler çoğunlukla gençlerin beğenisine uyumlu, onları tatmin edecek biçimde kurgulanır.
  Her yaz çağında kocaman paralar harcanarak çekilen bu çeşit filmlerin kocaman ciro getirmesi beklenir ve bu da gerçekleşirdi.
  Ancak bu yaz bir tuhaflık oluyor. Izleyici, tespit edecek formüle yönelik çekilmiş bu çeşit filmlerden adeta bıkmış benzeri bunları pek izlemeye gitmedi. Ve bunları çeken stüdyolar kocaman paralar kaybetti.
  Ben bu türün aralarında bulunan, ülkemizde de gösterilen “World War Z” filminin ne sebeple beklentileri oranla de olsa karşılamayı muvaffak olduğunu heyecan ettim ve araştırdım.
  Biraz da şaşırarak gördüm ki, temelde bir zombi filmi meydana gelen (adındaki Z harfine uyarı) bu filme bilhassa bayan seyircilerin kocaman rağbet gösterdiklerini anladım.
  Bu acaba bayan seyircilerin vampir filmlerine duydukları alakanın zombilere de kaydırılması mıydı yoksa başrolünde oynayan Brad Pitt’in seksapeline mi bağlıydı, bunu tam anlayamadım.

  70 yıl kuşağının hâkimiyeti Benzer Yazılar

  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün
  Neo-Mevlanacılar Ekranlarda, eğilip bükülüp Hz. Mevlana’nın aşkından söz eden nevzuhur kişiler; birer ‘aşk perisi’ benzeri

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  70 yıl kuşağının hâkimiyeti Etiketler