Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Adam sıkı yere dükkân açmış


  Adam sıkı yere dükkân açmış

  “Bizim amaçlı ehemmiyeti büyük” diyor Yıldız Holding Idare Heyeti Başkanı Murat Ülker. Zira kuruluşu 1917 seneye dayanan Manchester imalat hanesinde bisküvi dışarısında çikolata da üretiliyor. Ve her yıl 51 bin ton bisküvi ve çikolatayla İngilizlere hizmet veriliyor.
  Bu arada elbette İngilizlerle alakalı bir sürü ama bir sürü ilginç veriler de ele geçirdik. Oysaki adamlar bisküvi, kek hastasıymış. Hem Bir de öyle bu şekilde değil. Murat Bey’in verdiği rakamlar hepimizi şoka soktu. Birey başına bir senede 30 kilo bisküvi tüketiliyormuş İngiltere’de. Diyor ki: “İngilizler amaçlı bu bisküvi işi kritik bir kurum. Hani bir aşama ‘Ekmeğime dokunma’ kampanyası vardı ya! Bizim UNO, hijyenik paketli ekmek amaçlı bu işin sözcüsü olmuştu. İşte burada da ‘Bisküvime dokunma’ benzeri bir olay var!”
  Çok ilginç hikâyeler de dinledik. Sözgelimi Carlisle diye bir bölge var İngiltere’de. Sel amacıyla, oradaki fabrika birden çok ay üretim yapamamış. Yalnızca o fabrikada üretilip bütün dünyaya dağıtılan peksimetvari bir ürün varmış.

  İşte bu bisküvi birden çok ay rafta yok diye İngiltere’de olay olmuş. Şaka benzeri ama İngilizlerin bisküviyi bulamamaktan ötürü duyduğu üzüntü, televizyonlara falan bilgi olmuş. O civarı ki, Ülker nihayetinde gazetelere duyuru verip fabrikayı bir ek olarak imalata açmak amaçlı canla başla çalıştıklarını ifade eden resmi bir izah uygulamak zorunda kalmış.
  Bu arada Manchester fabrikasının ilginç bir özelliği ek olarak var.
  Bu fabrikanın eskiyen sahipleri meydana gelen McVitie&Price şirketi, esasında imalatını Edinburgh’ta yapıyormuş. Bisküvileri bir sürü beğenilip bir de üzerine İngiltere Kraliçesi Mary ve Kral V. George’un düğün töreni pastasını inşa etme onuruna erişince, işleri büyümüş.

  Adam sıkı yere dükkân açmış Benzer Yazılar

  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün
  Neo-Mevlanacılar Ekranlarda, eğilip bükülüp Hz. Mevlana’nın aşkından söz eden nevzuhur kişiler; birer ‘aşk perisi’ benzeri

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Adam sıkı yere dükkân açmış Etiketler