Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Altın vuruş

  Altın vuruş

  İnegöl ve Hatay’da olanları çözümleme edenlerin çoğu ya provokasyonu sebep gösteriyor ya da demokratik açılımın düzgün yürümediğinden mütevellit sıkıntılar yaşadığımızı. Bir Takım de pkk teşkilatının yüreklendirildiğini, olayların bu sebeple çıktığını. Tümü gerçek.
  Doğru: Demokratik açılım gerçek yürümedi, ama her halükârda mühim mesafeler kaydedildi; bütün hatalara nazaran, “Kürtler” ilk defa başrole çıktılar. Şikâyetlerini, taleplerini, gördükleri işkenceleri anlatabilmek ve anlam edebilmek amaçlı bir vesile elde ettiler. Hem Bir de ellerine tabanca almalarına gerek kalmadan. Bu vaziyet herhalde zamanında benzer şeylerin sekizde bir tanesini anlam edebilmek amaçlı dağa çıkmış olanlarda sitemle anlaşılmaz bir sinir yaratmıştır, demokratikleşme ve terörün yüreklendirilmesi arasındaki ilintide bu faktörün de etkisi var.

  Doğru: Kurallar, pkk üzerinden Ülkemiz gündemini tespit etmeye bir sürü müsait. Tutuşmaya hazır durumda fitillerin meydana geldiği yerlerde provokasyon, bir politika inşa etme şekli olarak tezahür eder. İçinde bulunduğumuz kurallar, referandum arifesi tabanı, hükümetin ülkeyi yönetemediğini ispat etmek isteyenlerin “köprüden evvelki son çıkış”şansıdır. Bunu tepe tepe kullanacaklar. Ülke hakikaten yönetilemediği amaçlı mi? Hayır, bir parça demokrasi, bir parça şeffaflık geldiği ve bu durumu dahi bir sürü pek kaygı yarattığı amaçlı.
  Bir örnekle açıklayalım.

  Altın vuruş Benzer Yazılar

  ORASI KIŞ BURASI DA YAZ Baştan anlatmalıyım. Çoğalış bir sürü az şeyle seyahete idmanlı birisi amaçlı ızdıraplı bir bavul listesi oluyor.
  FRANSIZ KÜLTÜR ELÇİSİ Paul Bocuse de bu yepyeni “mutfak cemaatinin” ulu şeyhi onay olundu. Hatta içinden çıktığı kültür, elhak
  Cilbir / Çilbir Malzemeler 1 kg kavrulmuş kıyma 5-6 başı soğan 2 yiyecek kaşığı tereyağı 4 yumurta 1 tatlı kaşığı domates salçası Karabiber
  200 SENELİK FIÇILAR Hennessy’nin temelini 1765’te İrlanda asıllı Richard atıyor. Ordudayken 1745’te yaptığı “görev ziyareti”
  Dalyan bekçisinin çığlığı Karadeniz’de toparlanıp Boğaz’a esen hafif bir rüzgâr şakaklarıma dokunuyor. Burası hâlâ insanoğlu

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Altın vuruş Etiketler