Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki Diyanet Merkezi, hayat amaçlı dönüm noktasıdır

  AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki Diyanet Merkezi, hayat amaçlı dönüm noktasıdır

  Avrupa’da Arap ülkelerinden gelenlerin yoğunlaştığı semtler meydana geldi. Bu semtlerde, sokaklardaki ideolojiyle yükselen tepkisel gençler, daha daha sonra DAEŞ benzeri teşkilatların pençesine düşüyor.
  Ancak bütün bilim adamlarını ve uzmanları şaşırtan bir gelişim de var. Bu mahallelere komşu ya da tam göbeğine yerleşmiş Türk Müslümanları bu gelişmelerden hiç etkilenmiyorlar. Onlar, Arap gençlerinin içinde bulunduğu dram dolu süreçlerin dışındalar.
  Ülkemiz’de yerleşmiş meydana gelen seküler, başkalarının hayat tarzına, inançlarına saygılı geleneğin bunda tesiri kocaman elbette ki ama Diyanet İşleri Başkanlığı’nın oynadığı mühim ve kuvvetli rolü de unutmamak gerekiyor.
  Diyanet İşleri Başkanlığı, bugüne civarı bütün Müslümanlara çağdaş, çağdaş bir dinin ne türlü yaşanması gerektiğini açıkladı ve “İyi bir Müslüman ne türlü olunur?” sualine verdiği cevaplarda daima çağdaş oluyor, çeşitli inançlara saygıyı ve çeşitli hayat tarzlarını kabulü öğretti.
  Düşünmesini iyi bilen Avrupa öncüleri, yalnızca bu sebeple Ülkemiz’nin tarihi ehemmiyetini ve evrensel dünyayı içerisine düştüğü bugünkü vaziyetten çıkarabilecek tek güç meydana geldiğini görüyorlar.

  AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki Diyanet Merkezi, hayat amaçlı dönüm noktasıdır Benzer Yazılar

  Gençlere temel şayet mühim iki tavsiye Yaş ilerledi ya… Gençlere neler önerdiğimi soranlar oluyor. Anlatacak, öneri edilecek bir sürü birşey
  Nasıl oldu da oluyor Depremzedelere sevk edilen destek çuvallarının içinden taşlar, sopalar çıkması… Torbaların içerisinde mini etekler,
  Türkler kızartma yapmayı bilmez Dediğine yönelik okur ilgisinde ansızın yükseliş olmuş. Hem Bir şaşırmış, hem bir sevinmiş… Edebiyatın
  Hesap soranlar hesap da vermeli Olayı biliyorsunuz: BDP Başkanı Selahattin Demirtaş… Kürtçe eğitime karşı meydana geldiğini anlatan GK
  Anlar şiiri kime ait Şahane avare Murat ile bir sahil kasabasında tanıştım. “Bugünlerde” minik bir otelde çalışıyordu. “Yarınlarda”

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki Diyanet Merkezi, hayat amaçlı dönüm noktasıdır Etiketler