Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Ankara’ya denizi getiren adam

  Ankara’ya denizi getiren adam

  2002 senesinde Ankara’da bir mucize meydana geldi.
  Damak tadı olanlar, huzur yapmayı bilenler, lezzet amaçlı yaşamayı başaranlar, ilde o civarı lezzetli deniz mahsulleri, o civarı özgün yorumlarla inşa edilmiş ve zanaat yapıtı benzeri getirilen balıklar, çeşitli deniz mahsulleri yemeye başladılar ki, yalnızca bunun için bakılarak “Artık kentimizde deniz var” deselerdi bütün hayat onlara inanmaya hazırdı.
  Süreyya Üzmez Beyefendi, o günden itibaren benzer aşk ve coşkuyla özgün olabilmeyi, yenilikler yapmayı muvaffak oluyor ve eşi Mahmure Üzmez Hanım’la beraber konuklarının her biriyle arkadaşça, gönülden ilgileniyor.
  Onlar Trilye Restoran’ı bir popüler haline getirdiler. Hem Bir Ülkemiz hem bir hayat medyanında orada getirilen yemeklerin lezzeti ve deniz ürünlerine yaklaşımdaki çeşitlilik ile ilgili pekçok içerik çıktı, kaliteden anlayanlar lokantaya hakkını verdiler.
  Mey İçki CEO’su Galip Yorgancıoğlu da şüphesiz kaliteden anlayan ve kıymetini alim bir birey olduğundan Ankara’da gece verilen davetten öncesinde öğle saatlerinde bizi Trilye Restoran’da topladı. Grup o lezzetlere kavuşmak amaçlı o civarı sabırsızdı ki, uçaktan iner inmez otelimize yerleşmeden doğruca Gaziosmanpaşa’daki kaya binaya gittik. Süreyya Beyefendi her vakitki dostluğuyla ve ateş gibi tavrıyla karşıladı bizi.
  Ve hemen ardından da şov başladı. İlk öncesinde benim “Ancak cennetten gelmiş olabilir” diye tanımlayacağım yumuşaklıkta ipek benzeri bir lakerda, hemen ardından sırasıyla kömür ızgarasında langusto, mürdüm erikli ahtapot, kalamarlı kabak çiçeği dolması, balıkbudu köftesi, kral yengeç salatası ve nihayetinde üstü haşhaşla kaplı bir kalkan tava geldi.

  Ankara’ya denizi getiren adam Benzer Yazılar

  Şefaat ne demektir ve Mahşerde şefaat ne türlü olacak Şefaat, Yüce Allah’ın bizzat desturu ve merhametiyle, mahşer bugünü günahkâr insanlara
  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Ankara’ya denizi getiren adam Etiketler