Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Ankara’ya denizi getiren adam

  Ankara’ya denizi getiren adam

  2002 senesinde Ankara’da bir mucize meydana geldi.
  Damak tadı olanlar, huzur yapmayı bilenler, lezzet amaçlı yaşamayı başaranlar, ilde o civarı lezzetli deniz mahsulleri, o civarı özgün yorumlarla inşa edilmiş ve zanaat yapıtı benzeri getirilen balıklar, çeşitli deniz mahsulleri yemeye başladılar ki, yalnızca bunun için bakılarak “Artık kentimizde deniz var” deselerdi bütün hayat onlara inanmaya hazırdı.
  Süreyya Üzmez Beyefendi, o günden itibaren benzer aşk ve coşkuyla özgün olabilmeyi, yenilikler yapmayı muvaffak oluyor ve eşi Mahmure Üzmez Hanım’la beraber konuklarının her biriyle arkadaşça, gönülden ilgileniyor.
  Onlar Trilye Restoran’ı bir popüler haline getirdiler. Hem Bir Ülkemiz hem bir hayat medyanında orada getirilen yemeklerin lezzeti ve deniz ürünlerine yaklaşımdaki çeşitlilik ile ilgili pekçok içerik çıktı, kaliteden anlayanlar lokantaya hakkını verdiler.
  Mey İçki CEO’su Galip Yorgancıoğlu da şüphesiz kaliteden anlayan ve kıymetini alim bir birey olduğundan Ankara’da gece verilen davetten öncesinde öğle saatlerinde bizi Trilye Restoran’da topladı. Grup o lezzetlere kavuşmak amaçlı o civarı sabırsızdı ki, uçaktan iner inmez otelimize yerleşmeden doğruca Gaziosmanpaşa’daki kaya binaya gittik. Süreyya Beyefendi her vakitki dostluğuyla ve ateş gibi tavrıyla karşıladı bizi.
  Ve hemen ardından da şov başladı. İlk öncesinde benim “Ancak cennetten gelmiş olabilir” diye tanımlayacağım yumuşaklıkta ipek benzeri bir lakerda, hemen ardından sırasıyla kömür ızgarasında langusto, mürdüm erikli ahtapot, kalamarlı kabak çiçeği dolması, balıkbudu köftesi, kral yengeç salatası ve nihayetinde üstü haşhaşla kaplı bir kalkan tava geldi.

  Ankara’ya denizi getiren adam Benzer Yazılar

  İnsanlar içerisinde yer aldıkları konuma yönelik benzer vakası çeşitli görürler İnsanların ve bilhassa politikacıların, konumlarına yönelik
  FETÖ’nün imamları ahlak hudutlarını zorluyor Bir ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini muhafaza etmek amaçlı devletin organları
  ABD ile ilişkiler ya düzelecek ya da kopacak Ancak bu ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI tuhaf bir ülke oluyor… Darbeler yaptıran, ülkeleri işgal eden,
  Yaz meyvelerine veda etmeden Galette yapalım Merhaba, tüm asaleti, hüznü, olgunluğu ve balanslı neşesi ile sonbaharı yaşıyoruz Ankara’da.
  Tatlı tatlı konuşalım: Cevizli yassı kadayıf Tatlı yenip tatlı konuşulmuştur ama damakta olan anılar sohbetin konusunu belirler. Ayşe’ninki

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Ankara’ya denizi getiren adam Etiketler