Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • BM VE LAHEY’E GİTMELİ

  BM VE LAHEY’E GİTMELİ

  Bölükbaşı, Hollanda’nın bu maddeye dayalı olarak kendini savunabileceğine uyarı çekti.
  AİHM mahaline Lahey Adalet Divanı’na gitmenin bir sürü ek olarak faydalı olacağını belirtti.
  Gerekçesini de Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanı Taş ile beraber meydana gelen Lahey Büyükelçiliği Maslahatgüzarı ve Rotterdam Başkonsolosu’nun engellenmesine üstelik gözaltına alınmasına dayandırdı.
  1961 Viyana Antlaşması’nın BM garantisinde meydana geldiğini ifade etti, Türkiye’nin bu kapsamda BM’ye başvurup konuyu Lahey Adalet Divanı’na taşıması gerektiğini iletti.
  Türkiye’nin baştan koyduğu bir takım çekinceleri nedeni ile bir başına Adalet Divanı’na gidemediğini anımsattı.
  Bu vaziyette Hollanda’ya “Eğer Viyana Antlaşması’nı ihlal etmediğini ileri sürüyorsan gel Lahey’e gidelim, orası hüküm versin” teklifinde bulunulması gerektiğini vurguladı.

  Maslahatgüzar ve konsolosun, diplomatik dokunulmazlık ve iş hakkının Viyana Antlaşması icabı savunma altında olması gerekirken bunun açıkça ihlal edildiğini, bunun için bağlı olarak Lahey’den pozitif neticenin alınmasının kaçınılmaz olacağını belirtti.
  “Eğer Hollanda bunun için yanaşmaz ise esasen o vaziyette da baştan haksızlığını kabullenmiş olur”dedi.
  Konunun parti propagandasında bulunmak amaçlı gitmek talep eden Bakanımız Çavuşoğlu’nun uçağının indirilmemesi ya da Bakanımız Taş’nın engellenmesi düzeyinde tutulmasının netice getirmeyeceğini de belirtti.

  BM VE LAHEY’E GİTMELİ Benzer Yazılar

  Gençlere temel şayet mühim iki tavsiye Yaş ilerledi ya… Gençlere neler önerdiğimi soranlar oluyor. Anlatacak, öneri edilecek bir sürü birşey
  Nasıl oldu da oluyor Depremzedelere sevk edilen destek çuvallarının içinden taşlar, sopalar çıkması… Torbaların içerisinde mini etekler,
  Türkler kızartma yapmayı bilmez Dediğine yönelik okur ilgisinde ansızın yükseliş olmuş. Hem Bir şaşırmış, hem bir sevinmiş… Edebiyatın
  Hesap soranlar hesap da vermeli Olayı biliyorsunuz: BDP Başkanı Selahattin Demirtaş… Kürtçe eğitime karşı meydana geldiğini anlatan GK
  Anlar şiiri kime ait Şahane avare Murat ile bir sahil kasabasında tanıştım. “Bugünlerde” minik bir otelde çalışıyordu. “Yarınlarda”

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  BM VE LAHEY’E GİTMELİ Etiketler