Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • CHP’nin eziklik kısırdöngüsü


  CHP’nin eziklik kısırdöngüsü

  GENÇLERİNçok kullandığı bir kavram ezik. Amerika’da bunun mahaline loser (kaybeden) kullanılır. Üzgünüm ikisi de bu sabah CHP’nin vaziyetini anlatmaya bir sürü uygun.
  Bu sürekli tercih yenilgisi almalarından değil. Yenilgiler bir sürü sürpriz, beklemediğiniz gelişmeler değildi, ama onlara oy verici bir birey olarak beni asıl şaşırtan, bir çeşitli yenilgilerden ders çıkaramamalarıdır. CHP’ye “ezik”, “loser” yakıştırması, işte bu yenilgilerden ders çıkarmaktaki yeteneksizliği sebebiyle yapılmalı.
  Oy verenler olarak çoğalış alıştığımız yenilgiler değil, bu bir çeşitli çözümleme yapamama durumu bizim geleceğe karşı umudumuzu azaltıyor, partiyle beraber her birimiz ezik/loser haline dönüşüyoruz.
  Halbuki inşa edilmesi gerekli olan bir sürü kolay değil bir çözümleme de değil; zira ezik/loser olmalarının asıl sebebi, onların gözlerinin önünde öyle ki yüzlerine haykırmakta.
  Ama onlar, hemen hemen suratlarına vurulmuş meydana gelen bu asıl sebebi bir kenara iterek bir bir sürü kez çeşitli bilgilendirmeler inşa etme afaki peşinde koşuyorlar.
  Neredeyse suratlarına çarpmış olanı göremiyorlarsa, o süre hiç olmazsa bir bir sürü kez kazanmayı sürdüren AK Parti’nin neyi gerçek yaptığına bakarak ders çıkarabilirler.

  CHP’nin eziklik kısırdöngüsü Benzer Yazılar

  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün
  Neo-Mevlanacılar Ekranlarda, eğilip bükülüp Hz. Mevlana’nın aşkından söz eden nevzuhur kişiler; birer ‘aşk perisi’ benzeri

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  CHP’nin eziklik kısırdöngüsü Etiketler