Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • CHP’nin eziklik kısırdöngüsü


  CHP’nin eziklik kısırdöngüsü

  GENÇLERİNçok kullandığı bir kavram ezik. Amerika’da bunun mahaline loser (kaybeden) kullanılır. Üzgünüm ikisi de bu sabah CHP’nin vaziyetini anlatmaya bir sürü uygun.
  Bu sürekli tercih yenilgisi almalarından değil. Yenilgiler bir sürü sürpriz, beklemediğiniz gelişmeler değildi, ama onlara oy verici bir birey olarak beni asıl şaşırtan, bir çeşitli yenilgilerden ders çıkaramamalarıdır. CHP’ye “ezik”, “loser” yakıştırması, işte bu yenilgilerden ders çıkarmaktaki yeteneksizliği sebebiyle yapılmalı.
  Oy verenler olarak çoğalış alıştığımız yenilgiler değil, bu bir çeşitli çözümleme yapamama durumu bizim geleceğe karşı umudumuzu azaltıyor, partiyle beraber her birimiz ezik/loser haline dönüşüyoruz.
  Halbuki inşa edilmesi gerekli olan bir sürü kolay değil bir çözümleme de değil; zira ezik/loser olmalarının asıl sebebi, onların gözlerinin önünde öyle ki yüzlerine haykırmakta.
  Ama onlar, hemen hemen suratlarına vurulmuş meydana gelen bu asıl sebebi bir kenara iterek bir bir sürü kez çeşitli bilgilendirmeler inşa etme afaki peşinde koşuyorlar.
  Neredeyse suratlarına çarpmış olanı göremiyorlarsa, o süre hiç olmazsa bir bir sürü kez kazanmayı sürdüren AK Parti’nin neyi gerçek yaptığına bakarak ders çıkarabilirler.

  CHP’nin eziklik kısırdöngüsü Benzer Yazılar

  İnsanlar içerisinde yer aldıkları konuma yönelik benzer vakası çeşitli görürler İnsanların ve bilhassa politikacıların, konumlarına yönelik
  FETÖ’nün imamları ahlak hudutlarını zorluyor Bir ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini muhafaza etmek amaçlı devletin organları
  ABD ile ilişkiler ya düzelecek ya da kopacak Ancak bu ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI tuhaf bir ülke oluyor… Darbeler yaptıran, ülkeleri işgal eden,
  Yaz meyvelerine veda etmeden Galette yapalım Merhaba, tüm asaleti, hüznü, olgunluğu ve balanslı neşesi ile sonbaharı yaşıyoruz Ankara’da.
  Tatlı tatlı konuşalım: Cevizli yassı kadayıf Tatlı yenip tatlı konuşulmuştur ama damakta olan anılar sohbetin konusunu belirler. Ayşe’ninki

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  CHP’nin eziklik kısırdöngüsü Etiketler