Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • DAEŞ’e siber savaş

  DAEŞ’e siber savaş

  DAEŞ, çağdaş dünyanın ve son teknolojinin bütün imkânlarını kullanan bir savaş taktiği takip ediyor. Dijital hayat, bu savaş taktiği içerisinde çok mühim bir koltuk tutuyor.
  Kendilerine yepyeni militanlar çekmek ve eylem süreçlerinde sebep tasarılama inşa etmek gerekse haberleşmek için dijital dünyanın imkânlarını son derece yaratıcı şekilde kullanıyorlar.
  Bu yüzden DAEŞ’e karşın uğraş edenler de dijital yeryüzünde bir siber savaş açmış vaziyetteler. Bir zaman öncesinde pekçok merkezdeki istihbarat örgütünü çok sevinçli eden bir gelişim oldu.
  Alanda, başka bir deyişle sınırımızın belli bir süre ötesinde vazife yapmakta meydana gelen ajanlar, çok mühim bir kaynağı ele geçirdiler. Bu DAEŞ’in hazırlatıp militanlarına dağıttığı 34 sayfalık bir güvenlik el kitabıydı. Kitapta hangi dijital imkânlara öncelik verilmesi, nelere uyarı edilmesi gerektiği anlatılıyordu.
  Casusların bu “humint” (“human intelligence” tan geliyor ve “sahada insanla yapılmış olan istihbarat çalışması”nı anlatıyor) başarısı, DAEŞ’in nerelerde kuvvetli, nerelerde fit meydana geldiğini ifade eden en mühim dokümandı.
  Bu doküman, özgün olarak ismi CYBERKUV meydana gelen Kuveytli bir siber güvenlik şirketi aracılığıyla, Gazze’deki aktivistlerin sıkması işin kaleme alınmış.
  Ajanlar sahadaki operasyonlarla ele geçirdikleri bu vesikayı Amerikan West Point (Amerikan Harbiye Akademisi) içerisinde bulunan Terörle Savaş Merkezi’ne göndermişler. Pkk merkezi ise bunu İngilizce’ye tercüme ederek bütün alakalı kuruluşların incelemesine, çalışmasına açmış.

  DAEŞ’e siber savaş Benzer Yazılar

  Şefaat ne demektir ve Mahşerde şefaat ne türlü olacak Şefaat, Yüce Allah’ın bizzat desturu ve merhametiyle, mahşer bugünü günahkâr insanlara
  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  DAEŞ’e siber savaş Etiketler