Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • DAEŞ’e siber savaş

  DAEŞ’e siber savaş

  DAEŞ, çağdaş dünyanın ve son teknolojinin bütün imkânlarını kullanan bir savaş taktiği takip ediyor. Dijital hayat, bu savaş taktiği içerisinde çok mühim bir koltuk tutuyor.
  Kendilerine yepyeni militanlar çekmek ve eylem süreçlerinde sebep tasarılama inşa etmek gerekse haberleşmek için dijital dünyanın imkânlarını son derece yaratıcı şekilde kullanıyorlar.
  Bu yüzden DAEŞ’e karşın uğraş edenler de dijital yeryüzünde bir siber savaş açmış vaziyetteler. Bir zaman öncesinde pekçok merkezdeki istihbarat örgütünü çok sevinçli eden bir gelişim oldu.
  Alanda, başka bir deyişle sınırımızın belli bir süre ötesinde vazife yapmakta meydana gelen ajanlar, çok mühim bir kaynağı ele geçirdiler. Bu DAEŞ’in hazırlatıp militanlarına dağıttığı 34 sayfalık bir güvenlik el kitabıydı. Kitapta hangi dijital imkânlara öncelik verilmesi, nelere uyarı edilmesi gerektiği anlatılıyordu.
  Casusların bu “humint” (“human intelligence” tan geliyor ve “sahada insanla yapılmış olan istihbarat çalışması”nı anlatıyor) başarısı, DAEŞ’in nerelerde kuvvetli, nerelerde fit meydana geldiğini ifade eden en mühim dokümandı.
  Bu doküman, özgün olarak ismi CYBERKUV meydana gelen Kuveytli bir siber güvenlik şirketi aracılığıyla, Gazze’deki aktivistlerin sıkması işin kaleme alınmış.
  Ajanlar sahadaki operasyonlarla ele geçirdikleri bu vesikayı Amerikan West Point (Amerikan Harbiye Akademisi) içerisinde bulunan Terörle Savaş Merkezi’ne göndermişler. Pkk merkezi ise bunu İngilizce’ye tercüme ederek bütün alakalı kuruluşların incelemesine, çalışmasına açmış.

  DAEŞ’e siber savaş Benzer Yazılar

  İnsanlar içerisinde yer aldıkları konuma yönelik benzer vakası çeşitli görürler İnsanların ve bilhassa politikacıların, konumlarına yönelik
  FETÖ’nün imamları ahlak hudutlarını zorluyor Bir ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini muhafaza etmek amaçlı devletin organları
  ABD ile ilişkiler ya düzelecek ya da kopacak Ancak bu ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI tuhaf bir ülke oluyor… Darbeler yaptıran, ülkeleri işgal eden,
  Yaz meyvelerine veda etmeden Galette yapalım Merhaba, tüm asaleti, hüznü, olgunluğu ve balanslı neşesi ile sonbaharı yaşıyoruz Ankara’da.
  Tatlı tatlı konuşalım: Cevizli yassı kadayıf Tatlı yenip tatlı konuşulmuştur ama damakta olan anılar sohbetin konusunu belirler. Ayşe’ninki

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  DAEŞ’e siber savaş Etiketler