Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Dalyan bekçisinin çığlığı

  Dalyan bekçisinin çığlığı

  Karadeniz’de toparlanıp Boğaz’a esen hafif bir rüzgâr şakaklarıma dokunuyor. Burası hâlâ insanoğlu ve doğanın birbirine sevgi dolu danslarını sergilediği nadir yerlerden. 400 senelik Beykoz Dalyanı. Metro’nun yaratıcı bir akşam yemeğintabir. “Gümüş Balığı Çeşitlemeleri ve Rakı”. Huysuzluk etmişim: “Rakı olmaz ki” diye. Metro Ekibi sineye çekmiş.
  Gümüş balığı benzeri yumuşak ve kırılgan bir lezzetten laf ediyorsak, ona hükmetmeyecek, eşlik edecek bir içkiye gereksinim var. Bu ne olabilir? Tam Olarak bir yanıtı var: Malumunuz. “İyi de burası balıkçı barınağı, adap farklıdır” derseniz, susarım. Hiç kimseye mantık sunmak işimiz değil. Ama balıkçılarımız “kuzeye karşı” ısınmak amaçlı de katı bir içkiye bakıyorlarsa, belki gümüşle bir takım kuzeyindeki mamulleri denenebilir.
  Haydi yüzümüzü batıya dönelim. Eğer gümüşle “ceviche” yapacaksak, niçin eşlikçisi Fransız mamulatı olmaya. Ya da

  geliniz “gümüş saşimi” yaptık diyelim. Madem ki doğuya gerçek döndük: Japonlarınkiler ne güne duruyor?”Kardeşim anlaşıldı Karadeniz, yeşil kaplı sırtlar, oksijen fazlası sana yaramadı” diyeceksiniz. Ortada yerde abuk sabuk muhabbete son veresin. Şu Seyahat Parkı’nı temizleyince, Beykoz sırtları ve sen örnek şahıslara da sıra gelecek.
  Bakın “devlet bize hizmet etmek amaçlı var olmalı” fikriyle ek olarak yepyeni tanışan bizlerin bu fasla vedası beklemediğiniz bir süratle oluveriyor. Hükümet bir ek olarak “baba olmaya” hüküm veriverdi. “Rahmetli babam” kendisinin sergilemeye hevesli durmayıp geride kalmasını seçim ettiği pozisyona “kurumsal bir talep” meydana geldiğini işitse! Ne derdi? Düşünüyorum: Büyük Ihtimal sevgi dolu bakışıyla “Bu da geçer yahu” diye mırıldanırdı.

  Dalyan bekçisinin çığlığı Benzer Yazılar

  KIZ KARDEŞLİK LÜGATİNDE ‘GÜZEL’ İLE ‘UCUBE’ EŞANLAMLI MI Bir online tatil sitesi açıklamış; bayanlar erkeklere yönelik
  En adam makarna Bodrum’da, kocasıyla birlikte mütevazı bir balık restoranı işleten ‘Remziye Ana’, etrafın ‘modernleştirme’
  Yerel tohum amaçlı maraton koşuyor Ve Mehmet Gürmen, domatesler amaçlı koşuyor! “Dört köşeli domates” başlıklı bir e-posta yollamış.
  METROBÜSTE ŞÖHRET AVI Sadece Marmaray değil, Kadir Topbaş imzalı devasa duyurular ve dünya pratiğimiz gösterdi ki bu yıl metrobüsün de parlak
  NE TATLI BİR SERGİ BU Kadıköy’deki Saint Joseph Lisesi’nde çok tatlı bir sergi var: ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Çikolatanın

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Dalyan bekçisinin çığlığı Etiketler