Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Dalyan bekçisinin çığlığı

  Dalyan bekçisinin çığlığı

  Karadeniz’de toparlanıp Boğaz’a esen hafif bir rüzgâr şakaklarıma dokunuyor. Burası hâlâ insanoğlu ve doğanın birbirine sevgi dolu danslarını sergilediği nadir yerlerden. 400 senelik Beykoz Dalyanı. Metro’nun yaratıcı bir akşam yemeğintabir. “Gümüş Balığı Çeşitlemeleri ve Rakı”. Huysuzluk etmişim: “Rakı olmaz ki” diye. Metro Ekibi sineye çekmiş.
  Gümüş balığı benzeri yumuşak ve kırılgan bir lezzetten laf ediyorsak, ona hükmetmeyecek, eşlik edecek bir içkiye gereksinim var. Bu ne olabilir? Tam Olarak bir yanıtı var: Malumunuz. “İyi de burası balıkçı barınağı, adap farklıdır” derseniz, susarım. Hiç kimseye mantık sunmak işimiz değil. Ama balıkçılarımız “kuzeye karşı” ısınmak amaçlı de katı bir içkiye bakıyorlarsa, belki gümüşle bir takım kuzeyindeki mamulleri denenebilir.
  Haydi yüzümüzü batıya dönelim. Eğer gümüşle “ceviche” yapacaksak, niçin eşlikçisi Fransız mamulatı olmaya. Ya da

  geliniz “gümüş saşimi” yaptık diyelim. Madem ki doğuya gerçek döndük: Japonlarınkiler ne güne duruyor?”Kardeşim anlaşıldı Karadeniz, yeşil kaplı sırtlar, oksijen fazlası sana yaramadı” diyeceksiniz. Ortada yerde abuk sabuk muhabbete son veresin. Şu Seyahat Parkı’nı temizleyince, Beykoz sırtları ve sen örnek şahıslara da sıra gelecek.
  Bakın “devlet bize hizmet etmek amaçlı var olmalı” fikriyle ek olarak yepyeni tanışan bizlerin bu fasla vedası beklemediğiniz bir süratle oluveriyor. Hükümet bir ek olarak “baba olmaya” hüküm veriverdi. “Rahmetli babam” kendisinin sergilemeye hevesli durmayıp geride kalmasını seçim ettiği pozisyona “kurumsal bir talep” meydana geldiğini işitse! Ne derdi? Düşünüyorum: Büyük Ihtimal sevgi dolu bakışıyla “Bu da geçer yahu” diye mırıldanırdı.

  Dalyan bekçisinin çığlığı Benzer Yazılar

  Bataklık Niye iki? Zira ilkini, tarihçi ve politika bilimci Şükrü Hanioğlu’nun… “Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım”
  Kadın-erkek farkı Derken BBC’nin yayınladığı bir bilgi olaya bakışıma mühim bir ebat kattı. Hollandalı iki bilimci banka benzeri sehpa
  Yerli otomobili kim itecek Ne tasarımının Cadillac’a benzemesi mühim, ne de İsveç firması Saab ile işbirliği inşa edilmesi… Türk
  3D yazıcıyla otomobil Yine de pozitif gelişmeler var. Sözgelimi MÜSİAD, geliyor olacak hafta Vizyoner’15 isimiyle bir sempozyum tertip ediyor.
  Batılı kızlar ve IŞİD AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, İngiltere ve Fransa’daki üniversitelerde İslam ve İslami hareketler üst kısmına dersler

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Dalyan bekçisinin çığlığı Etiketler