Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Döviz kuru geriye döndü enflasyon aynı ritimde devam diyor


  Döviz kuru geriye döndü enflasyon aynı ritimde devam diyor

  Döviz kuru ekim ayından başlayarak geriye gelmeye başladı. Her ay yaptığımız mevduat araçlarının kazanç hesaplamasında ekim başı itibarıyla 9 ayda doların artışı yüzde 30, Euro’nun yüzde 20 ve sepet kurun yüzde 25 idi. Ekim sonu itibarıyla vaziyet ise 10 maaş artışın dolarda yüzde 25’e, Euro’da yüzde 13’e ve sepet kurda da yüzde 19’a indiğini görüyoruz. Bir ayda sepet kur yüzde 4.63 geriledi. Ekonomiyi fiyatlar, özel pazar bilançoları ve beklentiler aracılığıyla olumlu destekleyecek sevindirici bir gelişim. Tesirini ekim ayından başlayarak görmeye başladık ve bu yönelme aynı ritimde devam edecek benzeri de görünüyor.
  Kurlarda yine bir sıçrama ihtimali şu an için düşük tahmin. Hem Bir global riziko alma iştahı yerinde sayılır ve buna ilişkili olarak anapara hareketleri olumlu istikamette gelişiyor, hem bir de tercih dönemini geri bıraktık.

  Seçimle beraber politik birçok belirsizliği aştık diye varsayıyoruz. Döviz kurları üzerindeki tercih sonrasının katı hareketlerini evvelki zaman yaşadık şayet geriye çekilmenin kademeli bir biçimde devam da gelebilir.
  Bağlı olarak faiz oranlarında gerileme görünüyor. Eylül nihayetinde yüzde 11.55’e civarı yükselmiş meydana gelen Hazine 2 senelik gösterge üremi ekim nihayetinde yüzde 10.19’a indi. Son gelişmelerle beraber faiz tek haneli rakamlara da geriledi.

  Döviz kuru geriye döndü enflasyon aynı ritimde devam diyor Benzer Yazılar

  ORASI KIŞ BURASI DA YAZ Baştan anlatmalıyım. Çoğalış bir sürü az şeyle seyahete idmanlı birisi amaçlı ızdıraplı bir bavul listesi oluyor.
  FRANSIZ KÜLTÜR ELÇİSİ Paul Bocuse de bu yepyeni “mutfak cemaatinin” ulu şeyhi onay olundu. Hatta içinden çıktığı kültür, elhak
  Cilbir / Çilbir Malzemeler 1 kg kavrulmuş kıyma 5-6 başı soğan 2 yiyecek kaşığı tereyağı 4 yumurta 1 tatlı kaşığı domates salçası Karabiber
  200 SENELİK FIÇILAR Hennessy’nin temelini 1765’te İrlanda asıllı Richard atıyor. Ordudayken 1745’te yaptığı “görev ziyareti”
  Dalyan bekçisinin çığlığı Karadeniz’de toparlanıp Boğaz’a esen hafif bir rüzgâr şakaklarıma dokunuyor. Burası hâlâ insanoğlu

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Döviz kuru geriye döndü enflasyon aynı ritimde devam diyor Etiketler