Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Döviz kuru geriye döndü enflasyon aynı ritimde devam diyor


  Döviz kuru geriye döndü enflasyon aynı ritimde devam diyor

  Döviz kuru ekim ayından başlayarak geriye gelmeye başladı. Her ay yaptığımız mevduat araçlarının kazanç hesaplamasında ekim başı itibarıyla 9 ayda doların artışı yüzde 30, Euro’nun yüzde 20 ve sepet kurun yüzde 25 idi. Ekim sonu itibarıyla vaziyet ise 10 maaş artışın dolarda yüzde 25’e, Euro’da yüzde 13’e ve sepet kurda da yüzde 19’a indiğini görüyoruz. Bir ayda sepet kur yüzde 4.63 geriledi. Ekonomiyi fiyatlar, özel pazar bilançoları ve beklentiler aracılığıyla olumlu destekleyecek sevindirici bir gelişim. Tesirini ekim ayından başlayarak görmeye başladık ve bu yönelme aynı ritimde devam edecek benzeri de görünüyor.
  Kurlarda yine bir sıçrama ihtimali şu an için düşük tahmin. Hem Bir global riziko alma iştahı yerinde sayılır ve buna ilişkili olarak anapara hareketleri olumlu istikamette gelişiyor, hem bir de tercih dönemini geri bıraktık.

  Seçimle beraber politik birçok belirsizliği aştık diye varsayıyoruz. Döviz kurları üzerindeki tercih sonrasının katı hareketlerini evvelki zaman yaşadık şayet geriye çekilmenin kademeli bir biçimde devam da gelebilir.
  Bağlı olarak faiz oranlarında gerileme görünüyor. Eylül nihayetinde yüzde 11.55’e civarı yükselmiş meydana gelen Hazine 2 senelik gösterge üremi ekim nihayetinde yüzde 10.19’a indi. Son gelişmelerle beraber faiz tek haneli rakamlara da geriledi.

  Döviz kuru geriye döndü enflasyon aynı ritimde devam diyor Benzer Yazılar

  Allegra amaçlı NY’de toplanıyorlar ve Aslı’yı, Volkan’a istemeye gittiler Ender Mermerci’nin New York’ta hayatını
  Queen Mary 2 ile Atlantik’i geçecek Kuruçeşme’deki Hotel Les Ottomans’ın patroniçesi Ahu Aysal, herkesi kıskandıracak uzunca bir
  GELİN HERKESTEN BIR SÜRÜ EĞLENDİ İstanbul’ un elitlerinden tahmini 100 bireyin katıldığı düğün töreni yemeği bir sürü huzurlu geçti.
  TORPİL İMASI YAPILMIŞTI Paris Trend Haftası’nda Dior, Lanvin, Balanciaga benzeri kocaman markaların defile tertip ettiği ‘On’,
  HALUK AKAKÇE DE 5 KIYAFET ALDI Özellikle giyim kuşamına düşkün meydana gelen İstanara’un elitleri davetteydi. Atıl Kutoğlu’nun mağazasına

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Döviz kuru geriye döndü enflasyon aynı ritimde devam diyor Etiketler