Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Geçmişi anlayıp geleceğe bakmak

  Geçmişi anlayıp geleceğe bakmak

  Bazı işleri aceleye getirmeye kalkarsanız o işleri hepten karıştırma ihtimaliniz yüksektir. Bir bakıma cereyan sistemine taşıyabileceğinden pek cereyan doldurmak benzeri. Sistemi attırırsınız. Ivedi sorunların çözümünü çabucak inşa etmek bu sebeple konulardan anlayanlar bakımından mahzurlu bulunur.
  İpe un sermek amaçlı mazeret arayanlar, tasarıları bozmak isteyenler olacaktır şayet onların varlığı sebebiyle işi gerekli olan titizlikle yapmaktan vazgeçmenin de manası yok. Şayet yaptığınız işe ölçüt veriyorsanız.
  Kürt açılımında vardığımız noktayı bu gibi de değerlendirmek gerekir. Belli ki iktidar partisi önünü arkasını sıkı düşünmeden adımını attı. Gerçi hükümetin açılımının arkasında devletin güvenlik müesseselerinin mutabakatı vardı.

  Bu mutabakatın harici ayağında Irak Kürtleri ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ile beraber davranış edileceğine de güveniliyordu.
  Ancak gene de hükümetin açılımı yönetecek merci olarak bir sürü daha meblağlı, derinlemesine düşünülmüş bir taktik ile davranış etmesi gerekirdi. PKK’nın, daha doğrusu Öcalan’ın hemen yan çizmeye, zamanı baltalamaya çalıştığı noktada yayılmış rulman imajı vermemek amaçlı hazırlıklı olmalıydı. Provokasyon ihtimalini da, bir harika durum talebine sebep olacak şartları yaratmaya çalışanlar olabileceğini de hesaba katarak üslup belirlemeliydi.

  Geçmişi anlayıp geleceğe bakmak Benzer Yazılar

  Gençlere temel şayet mühim iki tavsiye Yaş ilerledi ya… Gençlere neler önerdiğimi soranlar oluyor. Anlatacak, öneri edilecek bir sürü birşey
  Nasıl oldu da oluyor Depremzedelere sevk edilen destek çuvallarının içinden taşlar, sopalar çıkması… Torbaların içerisinde mini etekler,
  Türkler kızartma yapmayı bilmez Dediğine yönelik okur ilgisinde ansızın yükseliş olmuş. Hem Bir şaşırmış, hem bir sevinmiş… Edebiyatın
  Hesap soranlar hesap da vermeli Olayı biliyorsunuz: BDP Başkanı Selahattin Demirtaş… Kürtçe eğitime karşı meydana geldiğini anlatan GK
  Anlar şiiri kime ait Şahane avare Murat ile bir sahil kasabasında tanıştım. “Bugünlerde” minik bir otelde çalışıyordu. “Yarınlarda”

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Geçmişi anlayıp geleceğe bakmak Etiketler