Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Haftanın filmi: ‘Coco Chanel’den Bir Önce’

  Haftanın filmi: ‘Coco Chanel’den Bir Önce’

  Fransız taşrasında bir yetimhanede yükselen Gabrielle’in trend devi Coco Chanel’e dönüşme zamanı, hakikat bir ‘sıfırdan doruğa çıkma’ öyküsü.Chanel’in yaşam öyküsünden yola çıkıp, şahsi gelişme kitaplarının sinema sürümüne benzer bir muvaffakiyet hikayesi filmi çekseniz, kim sizlere itiraz edebilir ki?
  Ama yöneten Anne Fontaine, Hollywood tarzı muvaffakiyet hikayelerinin klişelerinden uzak durmayı muvaffak oluyor. Gerçekleri eğip bükerek ondan ‘kötü adamlar, kocaman engellerle dolu sarsıcı bir melodram’ çıkartmak amaçlı hiç gayret göstermiyor. Çağın sosyolojisini ihmal etmeden, 20. asır en başında hem bir anne hem bir fakir olmanın ne manaya geldiğini yansıtan bir hikaye örgüsü oluşturuyor.
  escort hatay

  Fontaine başarıya değil, babasının ayrıldığı Chanel’in içerisinde bulunan o kocaman hüzne odaklanıyor. Esasında minik Gabrielle başlangıçta bırakın modacı olmayı, terzi olmayı dahi istemiyor. Neye becerisi olduğunun tam anlamıyla farkında değil. Sesi berbat, becerileri hudutlu ama sanatçı ya da oyuncu olma hayalleri kuruyor.
  Taşrada bir terzi dükkanında ömrünün sonuna civarı sökük dikmektense, iffet-gurur benzeri lüksleri bir tarafa bırakıp, bedeninin tazeliğini kullanmayı seçim etmekte ve Etienne Balsan’ın saray yavrusu evinde bir sığıntı benzeri yaşamayı kabulleniyor.

  Haftanın filmi: ‘Coco Chanel’den Bir Önce’ Benzer Yazılar

  Bataklık Niye iki? Zira ilkini, tarihçi ve politika bilimci Şükrü Hanioğlu’nun… “Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım”
  Kadın-erkek farkı Derken BBC’nin yayınladığı bir bilgi olaya bakışıma mühim bir ebat kattı. Hollandalı iki bilimci banka benzeri sehpa
  Yerli otomobili kim itecek Ne tasarımının Cadillac’a benzemesi mühim, ne de İsveç firması Saab ile işbirliği inşa edilmesi… Türk
  3D yazıcıyla otomobil Yine de pozitif gelişmeler var. Sözgelimi MÜSİAD, geliyor olacak hafta Vizyoner’15 isimiyle bir sempozyum tertip ediyor.
  Batılı kızlar ve IŞİD AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, İngiltere ve Fransa’daki üniversitelerde İslam ve İslami hareketler üst kısmına dersler

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Haftanın filmi: ‘Coco Chanel’den Bir Önce’ Etiketler