Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • İstanbul’un ev maliyeti enflasyonu 4’e katladı

  İstanbul’un ev maliyeti enflasyonu 4’e katladı

  Özellikle ocakta ve şubat aylarındaki ev satışlarında meydana gelen patlamanın ücretlere da yansıdığı dikkati çekiyor. Mart ayı içinde da ev satışları yüzde 32.5 ile maksimum maaş artışlarından bir tanesini yapmıştı. Bir ay ardından izah edecek mart ayı ev ücretlerinde bunun tesirini göreceğiz.
  Son bir senede yüzde 25.4 ile İstanbul ev maliyeti en bir sürü yükselen il oluyor. Ülkemiz ortalaması ise yüzde 16.1 yükseldi. Son bir senelik tüketici enflasyonu yüzde 6.3 arttığına yönelik, Ülkemiz ev fiyatları enflasyonun 2.5 sert, İstanbul’daki ev fiyatları 4 sert çoğalıyor demek.
  Şubat 2015 itibarıyla son 5 senede fiyatlar Ülkemiz ortalamasında yüzde 79.1 arttı. En yüksek yükseliş yüzde 130.3

  ile Gaziantep’te yaşanırken, İstanbul yüzde 115.8 ile 2. sırada koltuk aldı. Antep’in son bir senelik artışı yüzde 6’da kalarak sürat kesti. Bu vaziyet Antep’te bir ev balonuna gerçek gidişin yavaşladığına işaret etmekte.
  Uluslararası literatürde son 5 senede enflasyondan arındırılmış olarak yüzde 100 değerlenme ev balonuna işaret etmekte. Son 5 senelik tüketici enflasyonu ise yüzde 42 arttı. Bu ölçüte yönelik son 5 senede Gaziantep konutlarının reel artışı yüzde 62, İstanbul’un yüzde 59 oluyor.
  Antep’in ev sektörünün Ülkemiz’yi etkilemesi birçok mümkün değil. Zira hacmi minik. Ama satılan konutların tahmini beşte biri İstanbul’dan. Dolayısı Ile buradaki piyasa hareketlerinin bire bir Ülkemiz piyasasına yansımasını beklamacı.

  İstanbul’un ev maliyeti enflasyonu 4’e katladı Benzer Yazılar

  Gençlere temel şayet mühim iki tavsiye Yaş ilerledi ya… Gençlere neler önerdiğimi soranlar oluyor. Anlatacak, öneri edilecek bir sürü birşey
  Nasıl oldu da oluyor Depremzedelere sevk edilen destek çuvallarının içinden taşlar, sopalar çıkması… Torbaların içerisinde mini etekler,
  Türkler kızartma yapmayı bilmez Dediğine yönelik okur ilgisinde ansızın yükseliş olmuş. Hem Bir şaşırmış, hem bir sevinmiş… Edebiyatın
  Hesap soranlar hesap da vermeli Olayı biliyorsunuz: BDP Başkanı Selahattin Demirtaş… Kürtçe eğitime karşı meydana geldiğini anlatan GK
  Anlar şiiri kime ait Şahane avare Murat ile bir sahil kasabasında tanıştım. “Bugünlerde” minik bir otelde çalışıyordu. “Yarınlarda”

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  İstanbul’un ev maliyeti enflasyonu 4’e katladı Etiketler