Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Kapılar

  Kapılar

  “RIDERS on the Storm…” The Doors grubunun bu harika şarkısını nedense yıllardır kafamın içinden atamam. Yıllar öncesinde önce duyduğumda büyülemişti beni bu ezgi, halen devam ediyor bu duygu.
  Gençlik yıllarımda ne sebeple bu civarı büyülendiğimi anlamaya boşuna çabaladım. O günlerde bir büyüğümden bu takıntımı izahını istediğimde o mevzuyu hepten içinden çıkılmaz duruma getirdi.
  “Büyüyünce anlarsın” diye konuştu. Bu cevaptan daha sonra şarkıya daha çok takmaya başladım tabii.
  Gençlik işte, bu yanıtı “büyüyünce, kafayı bulunca şarkıyı daha iyi anlayacağım” halinde yorumladım. Nitekim büyüdüm ve kafayı da buldum, şarkıyı daha harika algıladım. Başka Bir Deyişle yorum noksan olsa da bir istikametiyle doğruydu. Daha daha sonra izah edeceğim benzeri bu şarkının kafayı bulmakla irtibatlı bir tarihi de var.
  Gizemi fakat hemen bu yaşımda bir fotoğraf yazısını okurken çözebildim. (Geoff Dyer “The Ongoing Moment”.)
  Fotoğraf sanatında kapı resimlerinden meydana gelen bir ekol var. Bildiğim tüm tanınmış fotoğraf çeken kişi, yaşamının bir kısmında kapılara takmış durumda.
  Kapılar, hayat ile ölüm arasındaki hududu çağrıştırıyor insanlara. Iyi bir biçimde kapatılmış kapı resimi, tüm olasılıklara karşı umudun kapandığını gösteriyor. Bunun Için cevap açık kapı, umudu simgeliyor.

  Kapılar Benzer Yazılar

  Şefaat ne demektir ve Mahşerde şefaat ne türlü olacak Şefaat, Yüce Allah’ın bizzat desturu ve merhametiyle, mahşer bugünü günahkâr insanlara
  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kapılar Etiketler