Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Kara Mamba ile ilgili yararlı bilgiler


  Kara Mamba ile ilgili yararlı bilgiler

  Dünyanın en zehirli yılanları arasındadır.Ayrıca öbür yılanların hepsinden ek olarak çabuk sokabilir ve bi damla zehri koca tek mavi balinayı öldürebilir.
  Yeşil ve siyah olmak üzere ikiye ayrılır.
  Yeşil mamba ismini renginden alır ve hakikaten tehlikelidir.Genellikle ağaçlık yerlerde yaşar ve rengini kamuflaj amaçlı kullanılır.
  Kara mamba ise ismini derisinin renginden dair ağzının içinden alır.Bu yılanın ağzının içi siyahtır.Dişleri her ne civarı kocaman olsa da ağzı siyah meydana geldiği amaçlı rastlamak zordur.
  Dünyada yer alan en zehirliyılan türüdür. Isırığının ve buna bağlı olarak zehrinin tek damara isabet gelmesi şeklinde 30 dk içerisinde hudut sisteminifelç ederek öldürebilir. Saatte 24 km meydana gelen hızıyla en çabuk yılan türüdür. Koşan tek insanın saatteki hızı da maximum 24 km civarındadır. Yumurtadan yepyeni çıkmış kıtır yavrularında dahi tek insanı öldürebilecek civarı kuvvetli tek zehir vardır. Bununla Birlikte vücudunda toplamda yer alan zehir, 10 insanı öldürebilecek kapasitededir.
  Bu yılanlar geceleri öyle ki görünmezdirler.O civarı hızlılardır ki onları hayvanlar serisinin ferrarisi olarak nitelendirebilirsiniz.

  Kara Mamba ile ilgili yararlı bilgiler Benzer Yazılar

  Bataklık Niye iki? Zira ilkini, tarihçi ve politika bilimci Şükrü Hanioğlu’nun… “Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım”
  Kadın-erkek farkı Derken BBC’nin yayınladığı bir bilgi olaya bakışıma mühim bir ebat kattı. Hollandalı iki bilimci banka benzeri sehpa
  Yerli otomobili kim itecek Ne tasarımının Cadillac’a benzemesi mühim, ne de İsveç firması Saab ile işbirliği inşa edilmesi… Türk
  3D yazıcıyla otomobil Yine de pozitif gelişmeler var. Sözgelimi MÜSİAD, geliyor olacak hafta Vizyoner’15 isimiyle bir sempozyum tertip ediyor.
  Batılı kızlar ve IŞİD AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, İngiltere ve Fransa’daki üniversitelerde İslam ve İslami hareketler üst kısmına dersler

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kara Mamba ile ilgili yararlı bilgiler Etiketler