Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Kara Mamba ile ilgili yararlı bilgiler


  Kara Mamba ile ilgili yararlı bilgiler

  Dünyanın en zehirli yılanları arasındadır.Ayrıca öbür yılanların hepsinden ek olarak çabuk sokabilir ve bi damla zehri koca tek mavi balinayı öldürebilir.
  Yeşil ve siyah olmak üzere ikiye ayrılır.
  Yeşil mamba ismini renginden alır ve hakikaten tehlikelidir.Genellikle ağaçlık yerlerde yaşar ve rengini kamuflaj amaçlı kullanılır.
  Kara mamba ise ismini derisinin renginden dair ağzının içinden alır.Bu yılanın ağzının içi siyahtır.Dişleri her ne civarı kocaman olsa da ağzı siyah meydana geldiği amaçlı rastlamak zordur.
  Dünyada yer alan en zehirliyılan türüdür. Isırığının ve buna bağlı olarak zehrinin tek damara isabet gelmesi şeklinde 30 dk içerisinde hudut sisteminifelç ederek öldürebilir. Saatte 24 km meydana gelen hızıyla en çabuk yılan türüdür. Koşan tek insanın saatteki hızı da maximum 24 km civarındadır. Yumurtadan yepyeni çıkmış kıtır yavrularında dahi tek insanı öldürebilecek civarı kuvvetli tek zehir vardır. Bununla Birlikte vücudunda toplamda yer alan zehir, 10 insanı öldürebilecek kapasitededir.
  Bu yılanlar geceleri öyle ki görünmezdirler.O civarı hızlılardır ki onları hayvanlar serisinin ferrarisi olarak nitelendirebilirsiniz.

  Kara Mamba ile ilgili yararlı bilgiler Benzer Yazılar

  KIZ KARDEŞLİK LÜGATİNDE ‘GÜZEL’ İLE ‘UCUBE’ EŞANLAMLI MI Bir online tatil sitesi açıklamış; bayanlar erkeklere yönelik
  En adam makarna Bodrum’da, kocasıyla birlikte mütevazı bir balık restoranı işleten ‘Remziye Ana’, etrafın ‘modernleştirme’
  Yerel tohum amaçlı maraton koşuyor Ve Mehmet Gürmen, domatesler amaçlı koşuyor! “Dört köşeli domates” başlıklı bir e-posta yollamış.
  METROBÜSTE ŞÖHRET AVI Sadece Marmaray değil, Kadir Topbaş imzalı devasa duyurular ve dünya pratiğimiz gösterdi ki bu yıl metrobüsün de parlak
  NE TATLI BİR SERGİ BU Kadıköy’deki Saint Joseph Lisesi’nde çok tatlı bir sergi var: ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Çikolatanın

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kara Mamba ile ilgili yararlı bilgiler Etiketler