Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Köprüye karşın Marx

  Köprüye karşın Marx

  İngiliz Gazetesi Guardian’da bir fotoğraf yayınlandı. Sahilde birikmiş vatandaşlar az öteden geçtiğimiz 45 metre yüksekliğinde bir buzdağı… Acenteler Titanic’i batıranın 5 misli irilikteki buzu göstermeye kez tertip etmiş. İçinde yaşadığımız görüntü bombardıman ‘cortizon’ benzeri. Kâh uyuşturucu; bizi her şeyi kanıksamış umursamayan vatandaşlar haline sokuveriyor, kâh faydalı; birden silkelenip kendimize geliyoruz.
  Küresel ısınma ürkütücü bir senaryo. Kendini alim her biri bir yutkunuyor. Farkında mısınız biz de dahil olmak üzere eskiyen kıtadaki mevsim değişikliklerinin? Bu yil hemen hemen kış yaşamadık. Tövbe, bu ölümden evvelki son can olmaya? Pollyanna’ca olacak ama bir birşey anlatayım da eğlenelim.
  escort kibris

  Tahayyül edin, 250 kilometrelik bir yol, 10 bin yaşında. Kim bilir kimlere, nelere tanık oldu: MOSEL. 5 bin sene önce ne denli yaşamsal idi ise, aynısını ysüreçte. Öyle bir kültür coğrafyası ki, kimseler “Ne harika akıyor”diye bakmıyor. Trier’tabir. Dolunay. Lunatikler gibiyim. O güzelim nehir, Ay ile cilveleşiyor: Bir o yana, bir bu… Kâh aydınlık, kâh loş… Gözümü yumuyorum: Kadit su karayolu üzerinde, küçük suskun teknemizin hazerunu değişiveriyor.

  Köprüye karşın Marx Benzer Yazılar

  ORASI KIŞ BURASI DA YAZ Baştan anlatmalıyım. Çoğalış bir sürü az şeyle seyahete idmanlı birisi amaçlı ızdıraplı bir bavul listesi oluyor.
  FRANSIZ KÜLTÜR ELÇİSİ Paul Bocuse de bu yepyeni “mutfak cemaatinin” ulu şeyhi onay olundu. Hatta içinden çıktığı kültür, elhak
  Cilbir / Çilbir Malzemeler 1 kg kavrulmuş kıyma 5-6 başı soğan 2 yiyecek kaşığı tereyağı 4 yumurta 1 tatlı kaşığı domates salçası Karabiber
  200 SENELİK FIÇILAR Hennessy’nin temelini 1765’te İrlanda asıllı Richard atıyor. Ordudayken 1745’te yaptığı “görev ziyareti”
  Dalyan bekçisinin çığlığı Karadeniz’de toparlanıp Boğaz’a esen hafif bir rüzgâr şakaklarıma dokunuyor. Burası hâlâ insanoğlu

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Köprüye karşın Marx Etiketler