Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Kuşlar göç ettikten ardından ne sebeple geriye dönerler ile ilgili yararlı bilgiler


  Kuşlar göç ettikten ardından ne sebeple geriye dönerler ile ilgili yararlı bilgiler

  Kuşların kış ayları gelirken neden güneye, ılıman bölgelere göç ettiklerinin sebebi her biri aracılığıyla bilinir. Kış Mevsiminde beslenemeyecekleri amaçlı göç ettikleri bilgisi evrensel bağlamda doğrudur ama kuşların göçü sanıldığı civarı basitçe açıklama edilebilecek tek durum değildir.
  Kuşların göç nedenlerinin atalarından, buzul dönemi zamanlarından kalma meydana geldiğini ileri sürenler de var. Ne var ki günümüzdeki görüşler, kuşların iç bilimsel takvimlerine yönelik tespit edecek vakitlerde hormonal balanslarının değiştiği, uzunca tek yolculuğa hazırlık olarak vücutlarında yağ depolama miktarlarını arttırdıkları, kışı beklemeden gökyüzü şartlarındaki değişiklikleri hissettikler an göç yollarına düştükleri şeklinde.
  Bu görüşlere yönelik kuşlar Eylül ayı dolaylarında göçe başlasalar dahi yağ depolamaya çok bundan önce, yazın en ateş gibi günlerinde başlıyorlar. Belki kar yağışının geleceğini bilmiyorlar, belki de muhacir kuşlar hayatlarında hiç kar görmediler, karlı ortamda yaşamadılar, yiyeceksiz kalmadılar ama göçme işini tecrübeleriyle değil bilimsel takvimleri ve bunun tetiklediği hormonal değişimler yardımıyla otomatik olarak yapıyorlar.
  Soğuk havalar gelirken kuşların daha ılıman yerlere göç etmeleri tamam da göç ettikten ardından neden tek daha geriye dönüyorlar? Daha ateş gibi iklimlerde hayatını sürdürmek, bol yemek bulmak, daha sevinçli olmak amaçlı onlarca km sokak git, ardından da gerisin geriye dön.
  Bu, belli bir süre kişilerin yaz aylarında yazlığa gidip dönmelerine benziyor ama insanlarda vaziyet çeşitli, çocukların okulları, ebeveynlerin işleri var. Gerçi insanlarda da göçmenlik yaygın ama onlar göç ettikleri yerlerde kalırlar. Esasen bu düşünülmüş, tespit edecek tek gereksinim ve emel uğruna yapılmıştır. Kuşların bu göç işini oturup düşünerek yapmadıkları tek gerçek.
  Kuşların göç ettikten ardından baharda tek daha geriye dönmelerini profesyoneller çeşitli sebeplere bağlıyorlar. Birinci neden, kesinlikle baharda kuzeyindeki yarımkürenin ısınması. Bu mevsimde gündüzlerin uzaması sebebiyle yemek arama sürelerinin çoğalması ve ana besinleri meydana gelen böceklerin çoğalması da öbür nedenler.

  Kuşlar göç ettikten ardından ne sebeple geriye dönerler ile ilgili yararlı bilgiler Benzer Yazılar

  İnsanlar içerisinde yer aldıkları konuma yönelik benzer vakası çeşitli görürler İnsanların ve bilhassa politikacıların, konumlarına yönelik
  FETÖ’nün imamları ahlak hudutlarını zorluyor Bir ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini muhafaza etmek amaçlı devletin organları
  ABD ile ilişkiler ya düzelecek ya da kopacak Ancak bu ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI tuhaf bir ülke oluyor… Darbeler yaptıran, ülkeleri işgal eden,
  Yaz meyvelerine veda etmeden Galette yapalım Merhaba, tüm asaleti, hüznü, olgunluğu ve balanslı neşesi ile sonbaharı yaşıyoruz Ankara’da.
  Tatlı tatlı konuşalım: Cevizli yassı kadayıf Tatlı yenip tatlı konuşulmuştur ama damakta olan anılar sohbetin konusunu belirler. Ayşe’ninki

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kuşlar göç ettikten ardından ne sebeple geriye dönerler ile ilgili yararlı bilgiler Etiketler