Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • ORTAÇAĞ’DAN BETER

  ORTAÇAĞ’DAN BETER

  Şimdi gel de bunu Mardin’de N.Ç. konusunda kararı verici zor hüküm mahkemesine anlat.
  İtalya, 17 yaşlarındaki Faslı bir kızın rızası dahi olsa Başbakan’ın onla beraber ilişki kuramayacağına hükmedip adamı yargılıyor.
  Türk yargısından ise 13 yaşındayken 26 erkeğe satılan bir kız çocuğunun “rıza gösterdiği”hükmü çıkıyor. Deniliyor ki, “N.Ç. eyleminin ahlâki kötülüğünün farkında, ücret elde etmek amaçlı fuhuş inşa etti.”Adamların bir de “iyi hali” görülüyor. En az 8’er sene olabilecek cezalar kuşa dönüyor.
  Hepsi de çocuğun “rızası”yardımıyla. Hukuken çocuğun rızası olabilir mu hiç?
  Biliyor musunuz, 13 yaşında bir çocukla ilişki Ortaçağ İngilteresi’nde dahi suçtu. Cinsel suçları tertip eden 1275 tarihindeki kanuna yönelik, evlilik yaşı onay edilen 13’ün altındaki biriyle ilişkinin cezası 2 sene hapisti. “Rıza”olsa dahi.
  Tabii emel, kişinin bedensel bütünlüğünü muhafaza etmek değil, o dönemin zihniyetine uyumlu olarak kızların “iffetini” sağlama almaktı. Zira “bekâreti bozulan” kızlarla evlenilmezdi.

  Cinsel ilişkide rıza yaşını tespit eden bu önce yasa, dünyanın çeşitli kültürlerinde, çeşitli amaçlarla legal düzenlemelere basit oluyor. Bir Takım ülkelerde yaş 18’e civarı uzandı. Erkek ile bayan arasındaki yaş farkını gözetenler oluyor. Meselâ AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin bir takım eyaletlerinde, yaş farkı yalnızca 2 ise erkeğe az hüküm kesilsin diye “Romeo-Jülyet” kanunları dahi çıktı.

  Ruby o tarihte 18 yaşını doldurmuş olsa, Berlusconi seks skandallarına bir yenisini eklemiş olarak kalacaktı. Bunun da cezalık meydana gelmediği belli. Yoksa erkek hapislerde çürürdü.

  ORTAÇAĞ’DAN BETER Benzer Yazılar

  Gençlere temel şayet mühim iki tavsiye Yaş ilerledi ya… Gençlere neler önerdiğimi soranlar oluyor. Anlatacak, öneri edilecek bir sürü birşey
  Nasıl oldu da oluyor Depremzedelere sevk edilen destek çuvallarının içinden taşlar, sopalar çıkması… Torbaların içerisinde mini etekler,
  Türkler kızartma yapmayı bilmez Dediğine yönelik okur ilgisinde ansızın yükseliş olmuş. Hem Bir şaşırmış, hem bir sevinmiş… Edebiyatın
  Hesap soranlar hesap da vermeli Olayı biliyorsunuz: BDP Başkanı Selahattin Demirtaş… Kürtçe eğitime karşı meydana geldiğini anlatan GK
  Anlar şiiri kime ait Şahane avare Murat ile bir sahil kasabasında tanıştım. “Bugünlerde” minik bir otelde çalışıyordu. “Yarınlarda”

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ORTAÇAĞ’DAN BETER Etiketler