Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Öteki mutfak

  Öteki mutfak

  Musa Dağdeviren, Kadıköy Çarşı içerisinde bulunan Çiya Lokantası’nın sahibi, aşçısı. Eşiyle beraber, yıllardır bir misyoner edasıyla çalışmadalar. Bir arkeolog benzeri, üşenmeden, yorulmadan, pes etmeksizin uğraşıyorlar. Anadolu’nun her köşesini, ayak basılmadık koltuk koymaksızın tarıyorlar… “Öteki mutfağın peşindeler.”
  Türkiye seçimleri geride bıraktı ya her biri ve her bir yerde benzer soru: “Biz bu ‘ötekileri’ ne civarı tanımadayız?”Bu hayret verici problemin yalnızca bizim coğrafyaya, bizim kültüre özgü meydana geldiğini sanmayasınız. Yeryüzünün her bir köşesinde bu soru varittir. Bambaşka coğrafyalara bir bakalım: Amerika’da da kişilerin Nashville ve New York’ta birbirlerinin heyecan edebilecekleri bir dizi rengi olmalı… Ya da Londra ve Aberdeen’dekilerin.

  Açıkçası, romantik bir idealizm ve iyimserlikle bir de şu söylenebilir, eğer “ötekine esasen ötede, öyle kalıversin”diye bakılmayıp heyecan da ediliyorsa… Burada bir “anlama ve beraber yaşama sayfası”açılıyor demektir. Beraber hayatını sürdürmek, “ötekilerin birbirlerinin renkleri ile zenginleşmesi”demektir.
  Gelin şu eşsiz örneğe bir bakalım: Musa Dağdeviren, Kadıköy Çarşı içerisinde bulunan Çiya Lokantası’nın sahibi, aşçısı. Eşiyle beraber, yıllardır bir misyoner edasıyla çalışmadalar. Bir arkeolog benzeri, üşenmeden, yorulmadan, pes etmeksizin uğraşıyorlar.

  Öteki mutfak Benzer Yazılar

  Bataklık Niye iki? Zira ilkini, tarihçi ve politika bilimci Şükrü Hanioğlu’nun… “Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım”
  Kadın-erkek farkı Derken BBC’nin yayınladığı bir bilgi olaya bakışıma mühim bir ebat kattı. Hollandalı iki bilimci banka benzeri sehpa
  Yerli otomobili kim itecek Ne tasarımının Cadillac’a benzemesi mühim, ne de İsveç firması Saab ile işbirliği inşa edilmesi… Türk
  3D yazıcıyla otomobil Yine de pozitif gelişmeler var. Sözgelimi MÜSİAD, geliyor olacak hafta Vizyoner’15 isimiyle bir sempozyum tertip ediyor.
  Batılı kızlar ve IŞİD AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, İngiltere ve Fransa’daki üniversitelerde İslam ve İslami hareketler üst kısmına dersler

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Öteki mutfak Etiketler