Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Öteki mutfak

  Öteki mutfak

  Musa Dağdeviren, Kadıköy Çarşı içerisinde bulunan Çiya Lokantası’nın sahibi, aşçısı. Eşiyle beraber, yıllardır bir misyoner edasıyla çalışmadalar. Bir arkeolog benzeri, üşenmeden, yorulmadan, pes etmeksizin uğraşıyorlar. Anadolu’nun her köşesini, ayak basılmadık koltuk koymaksızın tarıyorlar… “Öteki mutfağın peşindeler.”
  Türkiye seçimleri geride bıraktı ya her biri ve her bir yerde benzer soru: “Biz bu ‘ötekileri’ ne civarı tanımadayız?”Bu hayret verici problemin yalnızca bizim coğrafyaya, bizim kültüre özgü meydana geldiğini sanmayasınız. Yeryüzünün her bir köşesinde bu soru varittir. Bambaşka coğrafyalara bir bakalım: Amerika’da da kişilerin Nashville ve New York’ta birbirlerinin heyecan edebilecekleri bir dizi rengi olmalı… Ya da Londra ve Aberdeen’dekilerin.

  Açıkçası, romantik bir idealizm ve iyimserlikle bir de şu söylenebilir, eğer “ötekine esasen ötede, öyle kalıversin”diye bakılmayıp heyecan da ediliyorsa… Burada bir “anlama ve beraber yaşama sayfası”açılıyor demektir. Beraber hayatını sürdürmek, “ötekilerin birbirlerinin renkleri ile zenginleşmesi”demektir.
  Gelin şu eşsiz örneğe bir bakalım: Musa Dağdeviren, Kadıköy Çarşı içerisinde bulunan Çiya Lokantası’nın sahibi, aşçısı. Eşiyle beraber, yıllardır bir misyoner edasıyla çalışmadalar. Bir arkeolog benzeri, üşenmeden, yorulmadan, pes etmeksizin uğraşıyorlar.

  Öteki mutfak Benzer Yazılar

  KIZ KARDEŞLİK LÜGATİNDE ‘GÜZEL’ İLE ‘UCUBE’ EŞANLAMLI MI Bir online tatil sitesi açıklamış; bayanlar erkeklere yönelik
  En adam makarna Bodrum’da, kocasıyla birlikte mütevazı bir balık restoranı işleten ‘Remziye Ana’, etrafın ‘modernleştirme’
  Yerel tohum amaçlı maraton koşuyor Ve Mehmet Gürmen, domatesler amaçlı koşuyor! “Dört köşeli domates” başlıklı bir e-posta yollamış.
  METROBÜSTE ŞÖHRET AVI Sadece Marmaray değil, Kadir Topbaş imzalı devasa duyurular ve dünya pratiğimiz gösterdi ki bu yıl metrobüsün de parlak
  NE TATLI BİR SERGİ BU Kadıköy’deki Saint Joseph Lisesi’nde çok tatlı bir sergi var: ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Çikolatanın

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Öteki mutfak Etiketler