Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • PKK batağına saplanmak

  PKK batağına saplanmak

  Adalet ve Kalkınma Partisi dokuz sene öncesinde seçimleri kazanıp iktidara geldi. Bu dokuz senede birçok konuda vakalar Türkiye’nin çıkarına gelişti. Beynelmilel sistemde ve yakın etraftaki gelişmeler Türkiye’nin manevra sahasını genişletti. Göreli güç kazanımı, hükümlü siyaset belli avantajların elde edilmesini sağladı.
  Tüm bu unsurlar ve içeride kendisine hasım olanların demokrasi mahaline darbeden ve hüküm baskısından yardım ummaları iktidar partisinin gücünün içeride ve dışarıda artmasına sokak açtı.
  Şartların uygunluğu ve performansın parlaklığı hâlâ varlığını sürdüren bir takım rizikoları ve koşulların değişmesi neticesi şekillenen zaafları gözlerden gizledi. Şimdilerde, beynelmilel politikada son dokuz seneye noktayı koymuş meydana gelen bağlam değişiyor.

  Gerçi bölgenin kuvvetli bir ülkesi ve NATO azasi meydana geldiği amaçlı, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin katıksız desteğini arkasına almayı başarmıştı. Ek Olarak önceleri AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ile içinde sürtüşme oluşturan İran politikasını değiştirmesinin elbette bunda hissesi var. Refahı, bölgenin ilerisindeki bağımsızlık ortamı, Batıyla meydana gelen ilişkileri, refah seviyesinin yüksekliği ve demokratik yönetimi bölge toplumlarının dikkatini çekiyor.
  Arap isyanlarının sonrasında meydana çıkan vaziyet Türkiye’nin bir misal teşkil edip etmeyeceği mevzusunu gündeme getirdi. Hudutlarını bilerek davranış ettiği halde Türkiye’nin yakın etraftaki dönüşüme endirekt olarak katkıda yer alması olası.

  PKK batağına saplanmak Benzer Yazılar

  Meslek seçimi Üniversite imtihanları tamamlandı. Neticeler açıklanınca tercihler başlayacak. Seçilen koltuk mühim mi? Hangi meslek bize uygun?
  Kalite farkı belirleyici oldu Oyunu konuşmayalı bir sürü oluyor. Hakikatten futbolu yazmak da oynamak benzeri idman işi. Bir hata edersek affola…Portekiz’deki
  Carvalhal gerçek yolda Carlos Carvalhal, sezon en başında çeşitli bir sistemle başlayıp zaman içerisinde benim düşünceme göre gerçek bir anlayışa
  BEKLER ZAFİYET YARATTI Üzerinde durulması gerekli olan oyunculardan da belirtmek talep ediyorum. Bilhassa Holosko. Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşılaşmayı
  Anlar neticesi belirler Bugün o kadar bir final karşılaşmayı var ki, Avrupa Kupaları’na gitme maçı verici Beşiktaş- Trabzonspor karşılaşması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  PKK batağına saplanmak Etiketler