Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Prediyabet:Hayalet hastalık

  Prediyabet:Hayalet hastalık

  Prediyabet, öbür isimiyle “gizli şeker”toplumda pek meçhul şayet bir sürü yaygın bir sıhhat problemi. Yapılmış Olan çalışmalar ülkemizde 6-8 milyon prediyabetli meydana geldiğini gösteriyor. Farkında olunmazsa hastayı fazla yüksek tansiyon, obezite, kalp rahatsızlığı ve diyabete sürükleyen bu rahatsızlık gittikçe toplumu tehdit eden suskun bir tehlike.
  Buzaman, gazeteyi okuduğunuz saatlerde İzmir Kuşadası’nda Ülkemiz Diyabet Vakfı aracılığıyla tertip eden “Preklinik Diyabet Çalıştayı”yapılıyor. Ülkemizde ilk defa tertip eden bu çalıştayın amacı; preklinik diyabetle alakalı üniversiteler arası partner şartlar oluşturmak.
  konya escort bayan

  Preklinik diyabet, şeker rahatsızlığı artık meydana çıkmadan 10-15 sene öncesinden başlayan sıhhat problemi. Direk belirti vermiyor, özel araştırılmadıkça teşhisi hemen hemen olanaksız. Belirti vermediği amaçlı hasta farkında olmuyor, doktorlar de evrensel olarak atlıyor. Şayet çocuk yaşta meydana çıkan koroner kalp hastalıklarının, obezitenin ve diyabetin bir numaralı sorumlusu.
  Prediyabetin ön mühim sebebi insülin direnci. İnsülin hormonu bedende açlık duygusunu yaratan hormon. En mühim misyonu kandaki şeker seviyesini ayarlamak, kan şekerini 80 ile 140 mg/dl aralarında tutmak.

  Prediyabet:Hayalet hastalık Benzer Yazılar

  Bataklık Niye iki? Zira ilkini, tarihçi ve politika bilimci Şükrü Hanioğlu’nun… “Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım”
  Kadın-erkek farkı Derken BBC’nin yayınladığı bir bilgi olaya bakışıma mühim bir ebat kattı. Hollandalı iki bilimci banka benzeri sehpa
  Yerli otomobili kim itecek Ne tasarımının Cadillac’a benzemesi mühim, ne de İsveç firması Saab ile işbirliği inşa edilmesi… Türk
  3D yazıcıyla otomobil Yine de pozitif gelişmeler var. Sözgelimi MÜSİAD, geliyor olacak hafta Vizyoner’15 isimiyle bir sempozyum tertip ediyor.
  Batılı kızlar ve IŞİD AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, İngiltere ve Fransa’daki üniversitelerde İslam ve İslami hareketler üst kısmına dersler

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Prediyabet:Hayalet hastalık Etiketler