Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Projesi olana, parayı bulana sıkı fırsat


  Projesi olana, parayı bulana sıkı fırsat

  Yeni teşvik sistemi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla belirlendi. Yepyeni sistemin ana hatlarını şu şekilde sıralamak mümkün:
  Bölgesel teşvikten il bazında teşvike geçiliyor. Bunun amaçlı iller altı bölgeye ayrıldı. En bir sürü teşvik en geride kalmış altıncı bölge illerine verilecek. Bu grupta bulunan 15 ilin hepsi Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da.
  İkinci en bir sürü teşviki alacak grup beşinci alanda 16 il yer ediniyor. Adıyaman, Kahramanmaraş, Osmaniye benzeri yepyeni yatırımlarda belli bir ivmeyi yakalamış iller bu grupta avantajlı benzeri yaşanıyor. Teşviklerin il bazında verilmesinin sebebi gelişmişlik farklarını azaltmak.
  Yeni sisteme geçmenin asıl amacını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da “cari açığı minimize etmek” olarak bilgisini

  verdi. Teşvik cari açık azaltma odaklı olunca tablo tamamıyla değişmiş. Teşvikler dörde boşanmış. Evrensel ve yerel teşvik yanına yepyeni sistemde “büyük ölçekli yatırımlara teşvik” ile “stratejik yatırımlara teşvik” de eklenmiş. En bir sürü teşvik stratejik mevduat grubuna verilmiş.
  Bir yatırımın stratejik sayılabilmesi amaçlı 50 milyon liranın üstünde, yüzde 40 katma ölçüt meydana getirecek verimlilikte olması gerekmektedir. Bunların yakınında tedariki yüzde 50’den pek ithalata dayalı ürünlerin bulunduğu pazar olması kural. Stratejik yatırımı talep eden aradığı yere yapacak ve teşvikten yararlanacak. Bu sektörler demir sert, makine ve kimya sektörleri.

  Projesi olana, parayı bulana sıkı fırsat Benzer Yazılar

  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün
  Neo-Mevlanacılar Ekranlarda, eğilip bükülüp Hz. Mevlana’nın aşkından söz eden nevzuhur kişiler; birer ‘aşk perisi’ benzeri

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Projesi olana, parayı bulana sıkı fırsat Etiketler