Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Sınıf atlama tahtası olarak köşe yazarlığı

  Sınıf atlama tahtası olarak köşe yazarlığı

  Dünya Editörler Forumu’ndan bildirmiş ve “Köşe yazarlarının önemi artacak”demişti bir araştırmaya dayanarak.
  Bardakçı da “Evet artabilir şayet arkadaşının lokantasına gidip sarmısaklı baklavasının ne civarı harika meydana geldiğini yazan köşe yazarının değil, konusuna hâkim köşe yazarının önemi artacak”diye cevap verdi.
  Şimdi ben sizlere bambaşka bir birşey söyleyeyim.
  Dünya Editörler Forumu da, öbür gazetecilik organizasyonları da “bir halt” değildir.
  Daha doğrusu bir birşey bilmezler.
  Hepsi bizzat egolarının pervanesi olmuş, alışkanlıklarını gerçek zanne amaçla, hayat değişirken sözlü olmayan n mensuplarının da değişmesi gerektiğini anlamaktan aciz bir grup adamdır.
  Bu yüzden de muadil medyalar gelişirken, gazeteler bir çok kez tiraj kaybeder, pazar hissesi kaybeder, reklam geliri kaybeder, çocuk okur kazanamaz, gittikçe küçülen bir sektörün oyuncuları olurlar.
  Habertürk çıkarken söylediğim ve yazdığım benzeri, 19. asır alışkanlıklarıyla, gelenekleriyle 21. asır gazeteciliği yapılamaz.
  Dünyanın okur yazar oranları en dik ülkelerinde, gittikçe yok meydana gelen, batan gazetelerin editörlerinin bu konuyla alakalı bize öğreteceği hiçbir birşey yoktur.
  “O civarı akılları varsa, öncesinde bizzat kendilerini kurtarsınlar”diyorum kendilerine.
  Türkiye’de köşe yazarlığı mevzusuna gelirsek. Ben köşe yazarlarının ehemmiyetinin artacağına inananlardan değilim.

  Sınıf atlama tahtası olarak köşe yazarlığı Benzer Yazılar

  Şefaat ne demektir ve Mahşerde şefaat ne türlü olacak Şefaat, Yüce Allah’ın bizzat desturu ve merhametiyle, mahşer bugünü günahkâr insanlara
  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Sınıf atlama tahtası olarak köşe yazarlığı Etiketler