Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Şu kamyonlara bir çare

  Şu kamyonlara bir çare

  Bir araba, önünde giden TIR’ın altına girmiş.
  2 birey yaşamını kaybetmiş.
  Allah aracılığıyla otomobilde 2 birey varmış da, 2 birey yaşamını kaybetmiş. Ilçeye bakarsanız otomobilde kaç birey varsa o civarı birey ölürdü.
  Her zaman bu benzeri kazalardan onlarcası oluyor.
  Pek çoğuna gözümle tanık oluyorum.
  Bunlar kaza değil esasında düpedüz cinayet. Ülkemiz benzeri kamyonun bol meydana geldiği bir ülkede, bu ilçelerin olması kaçınılmaz.
  Ama bu ölümleri önlemek olası. Hem Bir de çok temel bir önlemle.
  O tedbir de şu: Araçların de kullandığı yöntemlere çıkacak kamyon ve TIR’ların arkasına alçak bir tampon koymak.
  Bu tamponu koyarsanız, araba kamyonun altına girmez, arkasına çarpar, airbag-emniyet kemeri benzeri güvenlik gereçleri de ölümü engeller.
  Ama böyle altına girdiği anda güven kemeri de olsa, airbag de olsa vefat kaçınılmaz.
  Bu civarı kolay değil mu bu kaidesi getirmek.
  Bahaneleri hazırlıklı. “Bu kamyonlar araziye giriyor. Hafriyatta çalışıyor. O tamponu koyarsanız bu kamyonlar oralarda iş göremez.”
  O süre çare yeniden temel. Bu kamyonlar yola çıkmayacak. Hafriyatta personel kamyon, yükünü bir yerde yola çıkacak kamyona nakletmek zorunda olacak ya da bu tamponlar hidrolik bir sistemle arazide yukarıya çekilecek, yola çıktığında aşağıya inecek. Çok mu kolay değil bunu inşa etmek, imal etmek?
  Değil tabi ama kimin umurunda.
  Nasıl olsa arkadan çarpan her süre kusurlu.

  Şu kamyonlara bir çare Benzer Yazılar

  İnsanlar içerisinde yer aldıkları konuma yönelik benzer vakası çeşitli görürler İnsanların ve bilhassa politikacıların, konumlarına yönelik
  FETÖ’nün imamları ahlak hudutlarını zorluyor Bir ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini muhafaza etmek amaçlı devletin organları
  ABD ile ilişkiler ya düzelecek ya da kopacak Ancak bu ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI tuhaf bir ülke oluyor… Darbeler yaptıran, ülkeleri işgal eden,
  Yaz meyvelerine veda etmeden Galette yapalım Merhaba, tüm asaleti, hüznü, olgunluğu ve balanslı neşesi ile sonbaharı yaşıyoruz Ankara’da.
  Tatlı tatlı konuşalım: Cevizli yassı kadayıf Tatlı yenip tatlı konuşulmuştur ama damakta olan anılar sohbetin konusunu belirler. Ayşe’ninki

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Şu kamyonlara bir çare Etiketler