Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Şu kamyonlara bir çare

  Şu kamyonlara bir çare

  Bir araba, önünde giden TIR’ın altına girmiş.
  2 birey yaşamını kaybetmiş.
  Allah aracılığıyla otomobilde 2 birey varmış da, 2 birey yaşamını kaybetmiş. Ilçeye bakarsanız otomobilde kaç birey varsa o civarı birey ölürdü.
  Her zaman bu benzeri kazalardan onlarcası oluyor.
  Pek çoğuna gözümle tanık oluyorum.
  Bunlar kaza değil esasında düpedüz cinayet. Ülkemiz benzeri kamyonun bol meydana geldiği bir ülkede, bu ilçelerin olması kaçınılmaz.
  Ama bu ölümleri önlemek olası. Hem Bir de çok temel bir önlemle.
  O tedbir de şu: Araçların de kullandığı yöntemlere çıkacak kamyon ve TIR’ların arkasına alçak bir tampon koymak.
  Bu tamponu koyarsanız, araba kamyonun altına girmez, arkasına çarpar, airbag-emniyet kemeri benzeri güvenlik gereçleri de ölümü engeller.
  Ama böyle altına girdiği anda güven kemeri de olsa, airbag de olsa vefat kaçınılmaz.
  Bu civarı kolay değil mu bu kaidesi getirmek.
  Bahaneleri hazırlıklı. “Bu kamyonlar araziye giriyor. Hafriyatta çalışıyor. O tamponu koyarsanız bu kamyonlar oralarda iş göremez.”
  O süre çare yeniden temel. Bu kamyonlar yola çıkmayacak. Hafriyatta personel kamyon, yükünü bir yerde yola çıkacak kamyona nakletmek zorunda olacak ya da bu tamponlar hidrolik bir sistemle arazide yukarıya çekilecek, yola çıktığında aşağıya inecek. Çok mu kolay değil bunu inşa etmek, imal etmek?
  Değil tabi ama kimin umurunda.
  Nasıl olsa arkadan çarpan her süre kusurlu.

  Şu kamyonlara bir çare Benzer Yazılar

  Şefaat ne demektir ve Mahşerde şefaat ne türlü olacak Şefaat, Yüce Allah’ın bizzat desturu ve merhametiyle, mahşer bugünü günahkâr insanlara
  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Şu kamyonlara bir çare Etiketler