Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler

  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler

  Sert ve çim kortlar ek olarak “hızlı” yüzeylerdir. Bu hız yapıldıkları maddeye yönelik değişir. Bu yüzeylerin özelliği az sıçrayışlardır. Bu kortlarda katı servis atan ve vuruşları katı meydana gelen oyuncuların avantajı vardır. Çim kortlarda topun sıçraması ölçüsü, çimin ne civarı sıhhatli ve ne sıklıkta biçildiğini gösterir.
  Oyuncular ya da eşler nette karşılıklı bir şekilde durur. Bir oyuncu servisi uygular ve netin karşısındaki oyuncu(lar) başka bir deyişle rakib(ler)i alıcıdır. Servis kortun 2 yarısı arasından değişir.
  Her bir nokta amaçlı, servis atan birey hudut çizgisinin arkasında, ortada işaret ile hemen yan şerit içinde durur. Etkileyici onun tarafındaki netten aradığı yerde durabilir ama çoğunlukla servis kutusunun arkasındadır. Etkileyici hazırsa servisi atan birey atar.
  Meşru olarak top kesine değmeden üstünden rakiplerinin çaprazı alanına iner.Top şayet servis atarken dışarı çıkarsa aut olabilir ve servisi atan birey nokta kaybetmiş olabilir.
  Court tennis de servis evreleri sırasıyla(sağ elli oyuncular amaçlı ); raket ve top birbirine paralel şekilde elde hazırlıklı olabilir. gerçek servis kutusuna edinilen beden pozisyonuyla beraber top dikey alın hizasına tahmini 2 kol boyu yükseltilir. bu yükseltmede top raketle eş vakitli birbirinden ayrılırken sağ eldeki raket, koldaki flexörleri çalılştırarak sırta kapalı şekilde alınır.. dirsekten, yukarıda gerçek büyüyen topa, omuzunda güç sayesinde vuruş uygulanır.. böylelikle vuruşun tamamlamasıyla raket sol ayak yanına gerçek indirilir….

  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler Benzer Yazılar

  İnsanlar içerisinde yer aldıkları konuma yönelik benzer vakası çeşitli görürler İnsanların ve bilhassa politikacıların, konumlarına yönelik
  FETÖ’nün imamları ahlak hudutlarını zorluyor Bir ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini muhafaza etmek amaçlı devletin organları
  ABD ile ilişkiler ya düzelecek ya da kopacak Ancak bu ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI tuhaf bir ülke oluyor… Darbeler yaptıran, ülkeleri işgal eden,
  Yaz meyvelerine veda etmeden Galette yapalım Merhaba, tüm asaleti, hüznü, olgunluğu ve balanslı neşesi ile sonbaharı yaşıyoruz Ankara’da.
  Tatlı tatlı konuşalım: Cevizli yassı kadayıf Tatlı yenip tatlı konuşulmuştur ama damakta olan anılar sohbetin konusunu belirler. Ayşe’ninki

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler Etiketler