Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler

  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler

  Sert ve çim kortlar ek olarak “hızlı” yüzeylerdir. Bu hız yapıldıkları maddeye yönelik değişir. Bu yüzeylerin özelliği az sıçrayışlardır. Bu kortlarda katı servis atan ve vuruşları katı meydana gelen oyuncuların avantajı vardır. Çim kortlarda topun sıçraması ölçüsü, çimin ne civarı sıhhatli ve ne sıklıkta biçildiğini gösterir.
  Oyuncular ya da eşler nette karşılıklı bir şekilde durur. Bir oyuncu servisi uygular ve netin karşısındaki oyuncu(lar) başka bir deyişle rakib(ler)i alıcıdır. Servis kortun 2 yarısı arasından değişir.
  Her bir nokta amaçlı, servis atan birey hudut çizgisinin arkasında, ortada işaret ile hemen yan şerit içinde durur. Etkileyici onun tarafındaki netten aradığı yerde durabilir ama çoğunlukla servis kutusunun arkasındadır. Etkileyici hazırsa servisi atan birey atar.
  Meşru olarak top kesine değmeden üstünden rakiplerinin çaprazı alanına iner.Top şayet servis atarken dışarı çıkarsa aut olabilir ve servisi atan birey nokta kaybetmiş olabilir.
  Court tennis de servis evreleri sırasıyla(sağ elli oyuncular amaçlı ); raket ve top birbirine paralel şekilde elde hazırlıklı olabilir. gerçek servis kutusuna edinilen beden pozisyonuyla beraber top dikey alın hizasına tahmini 2 kol boyu yükseltilir. bu yükseltmede top raketle eş vakitli birbirinden ayrılırken sağ eldeki raket, koldaki flexörleri çalılştırarak sırta kapalı şekilde alınır.. dirsekten, yukarıda gerçek büyüyen topa, omuzunda güç sayesinde vuruş uygulanır.. böylelikle vuruşun tamamlamasıyla raket sol ayak yanına gerçek indirilir….

  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler Benzer Yazılar

  KIZ KARDEŞLİK LÜGATİNDE ‘GÜZEL’ İLE ‘UCUBE’ EŞANLAMLI MI Bir online tatil sitesi açıklamış; bayanlar erkeklere yönelik
  En adam makarna Bodrum’da, kocasıyla birlikte mütevazı bir balık restoranı işleten ‘Remziye Ana’, etrafın ‘modernleştirme’
  Yerel tohum amaçlı maraton koşuyor Ve Mehmet Gürmen, domatesler amaçlı koşuyor! “Dört köşeli domates” başlıklı bir e-posta yollamış.
  METROBÜSTE ŞÖHRET AVI Sadece Marmaray değil, Kadir Topbaş imzalı devasa duyurular ve dünya pratiğimiz gösterdi ki bu yıl metrobüsün de parlak
  NE TATLI BİR SERGİ BU Kadıköy’deki Saint Joseph Lisesi’nde çok tatlı bir sergi var: ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Çikolatanın

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler Etiketler