Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler

  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler

  Sert ve çim kortlar ek olarak “hızlı” yüzeylerdir. Bu hız yapıldıkları maddeye yönelik değişir. Bu yüzeylerin özelliği az sıçrayışlardır. Bu kortlarda katı servis atan ve vuruşları katı meydana gelen oyuncuların avantajı vardır. Çim kortlarda topun sıçraması ölçüsü, çimin ne civarı sıhhatli ve ne sıklıkta biçildiğini gösterir.
  Oyuncular ya da eşler nette karşılıklı bir şekilde durur. Bir oyuncu servisi uygular ve netin karşısındaki oyuncu(lar) başka bir deyişle rakib(ler)i alıcıdır. Servis kortun 2 yarısı arasından değişir.
  Her bir nokta amaçlı, servis atan birey hudut çizgisinin arkasında, ortada işaret ile hemen yan şerit içinde durur. Etkileyici onun tarafındaki netten aradığı yerde durabilir ama çoğunlukla servis kutusunun arkasındadır. Etkileyici hazırsa servisi atan birey atar.
  Meşru olarak top kesine değmeden üstünden rakiplerinin çaprazı alanına iner.Top şayet servis atarken dışarı çıkarsa aut olabilir ve servisi atan birey nokta kaybetmiş olabilir.
  Court tennis de servis evreleri sırasıyla(sağ elli oyuncular amaçlı ); raket ve top birbirine paralel şekilde elde hazırlıklı olabilir. gerçek servis kutusuna edinilen beden pozisyonuyla beraber top dikey alın hizasına tahmini 2 kol boyu yükseltilir. bu yükseltmede top raketle eş vakitli birbirinden ayrılırken sağ eldeki raket, koldaki flexörleri çalılştırarak sırta kapalı şekilde alınır.. dirsekten, yukarıda gerçek büyüyen topa, omuzunda güç sayesinde vuruş uygulanır.. böylelikle vuruşun tamamlamasıyla raket sol ayak yanına gerçek indirilir….

  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler Benzer Yazılar

  Bataklık Niye iki? Zira ilkini, tarihçi ve politika bilimci Şükrü Hanioğlu’nun… “Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım”
  Kadın-erkek farkı Derken BBC’nin yayınladığı bir bilgi olaya bakışıma mühim bir ebat kattı. Hollandalı iki bilimci banka benzeri sehpa
  Yerli otomobili kim itecek Ne tasarımının Cadillac’a benzemesi mühim, ne de İsveç firması Saab ile işbirliği inşa edilmesi… Türk
  3D yazıcıyla otomobil Yine de pozitif gelişmeler var. Sözgelimi MÜSİAD, geliyor olacak hafta Vizyoner’15 isimiyle bir sempozyum tertip ediyor.
  Batılı kızlar ve IŞİD AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, İngiltere ve Fransa’daki üniversitelerde İslam ve İslami hareketler üst kısmına dersler

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Tenis Ne Türlü Oynanır ile ilgili yararlı bilgiler Etiketler