Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Uçakta huzurlu yolculuğun püf noktalarıyla ilgili yararlı bilgiler


  Uçakta huzurlu yolculuğun püf noktalarıyla ilgili yararlı bilgiler

  Uçak yolculuğuna çok ücret harcamak istemiyorsanız ya da millerinizle bir üst sınıfa atlayamıyorsanız, uçacağınız bölüm ekonomi sınıfıdır…
  Eğer ekonomi sınıfında, ABD-Japonya benzeri uzak bir ülkeye gidiyorsanız, yolculuğunuz mukassi geçebilir. Sizlere uygun fiyat ama huzurlu gezi etmeniz amaçlı çok mühim birden çok önerim olacak:
  Uçakta verilen yastıklardan bir tanesini koltukla belinizin arasına koyun. Bel ağrılarını hafifletecektir. Bununla Birlikte boyun yastığı da dinlenmenize katkı sağlayacaktır.
  Bol elbiseler giyin, uçuşta verilen yemek ve içecekler şişkinlik duygusu verebilir.
  Periyodik olarak gerinin. Ellerinizi dirsekliklere koyun ve vücudunuzun üstünü gevşetmek amaçlı yavaşça gövdenizi döndürün. Uçağın koridorunda yürüyerek bununla birlikte dizlerinizi bükerek bacaklarınızı esnetin.
  Ellerinizi ve yüzünüzü sağlam krem ya da parafin yağıyla nemlendirin. Uçuş anında gökyüzü çok kurudur ve az nem cildi yıpratıp kurutur.
  Havalandırmayı açık tutun. Bir surat havlusunu nemlendirin, yüzünüzün üzerine yerleştirin ve havalandırmayı havluya yönlendirin. Kuruluk ile ilgili destekçi olacaktır.
  Hava basıncındaki değişikliklerden ötürü sakız bulundurun. Kulaklarda yalnızca inişte ve kalkışta basınç tıkanıklığı olmaz uçuş anında da olabilmektedir. Sakızlar bu meseleye ve can sıkıntısına sıkı gelecektir.
  Uygun ayakkabı seçim edin. Ayaklarınız şişecektir, şayet ayakkabılarınızı uçuş anında çıkarırsanız, bir daha giymek sorun olabilmektedir.
  Alkolün beyindeki tesiri kabindeki oksijen azlığı amacıyla artacağından, içkili içecekleri az, suyu ise bol bol tüketmeye çalışın. Uçağın içerisinde bulunan kuru gökyüzü su kaybına ne amaçla olabilir. Bunun amaçlı yolculuk öncesi ve anında bol bol sıvı/akışkan tüketmek mühimdir. Gazlı içecekleri de az tüketmek yerinde olacaktır. Bu tedbirler jetlag’in etkilerini de hafifletecektir.

  Uçakta huzurlu yolculuğun püf noktalarıyla ilgili yararlı bilgiler Benzer Yazılar

  Bataklık Niye iki? Zira ilkini, tarihçi ve politika bilimci Şükrü Hanioğlu’nun… “Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım”
  Kadın-erkek farkı Derken BBC’nin yayınladığı bir bilgi olaya bakışıma mühim bir ebat kattı. Hollandalı iki bilimci banka benzeri sehpa
  Yerli otomobili kim itecek Ne tasarımının Cadillac’a benzemesi mühim, ne de İsveç firması Saab ile işbirliği inşa edilmesi… Türk
  3D yazıcıyla otomobil Yine de pozitif gelişmeler var. Sözgelimi MÜSİAD, geliyor olacak hafta Vizyoner’15 isimiyle bir sempozyum tertip ediyor.
  Batılı kızlar ve IŞİD AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI, İngiltere ve Fransa’daki üniversitelerde İslam ve İslami hareketler üst kısmına dersler

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Uçakta huzurlu yolculuğun püf noktalarıyla ilgili yararlı bilgiler Etiketler