Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Uçakta huzurlu yolculuğun püf noktalarıyla ilgili yararlı bilgiler


  Uçakta huzurlu yolculuğun püf noktalarıyla ilgili yararlı bilgiler

  Uçak yolculuğuna çok ücret harcamak istemiyorsanız ya da millerinizle bir üst sınıfa atlayamıyorsanız, uçacağınız bölüm ekonomi sınıfıdır…
  Eğer ekonomi sınıfında, ABD-Japonya benzeri uzak bir ülkeye gidiyorsanız, yolculuğunuz mukassi geçebilir. Sizlere uygun fiyat ama huzurlu gezi etmeniz amaçlı çok mühim birden çok önerim olacak:
  Uçakta verilen yastıklardan bir tanesini koltukla belinizin arasına koyun. Bel ağrılarını hafifletecektir. Bununla Birlikte boyun yastığı da dinlenmenize katkı sağlayacaktır.
  Bol elbiseler giyin, uçuşta verilen yemek ve içecekler şişkinlik duygusu verebilir.
  Periyodik olarak gerinin. Ellerinizi dirsekliklere koyun ve vücudunuzun üstünü gevşetmek amaçlı yavaşça gövdenizi döndürün. Uçağın koridorunda yürüyerek bununla birlikte dizlerinizi bükerek bacaklarınızı esnetin.
  Ellerinizi ve yüzünüzü sağlam krem ya da parafin yağıyla nemlendirin. Uçuş anında gökyüzü çok kurudur ve az nem cildi yıpratıp kurutur.
  Havalandırmayı açık tutun. Bir surat havlusunu nemlendirin, yüzünüzün üzerine yerleştirin ve havalandırmayı havluya yönlendirin. Kuruluk ile ilgili destekçi olacaktır.
  Hava basıncındaki değişikliklerden ötürü sakız bulundurun. Kulaklarda yalnızca inişte ve kalkışta basınç tıkanıklığı olmaz uçuş anında da olabilmektedir. Sakızlar bu meseleye ve can sıkıntısına sıkı gelecektir.
  Uygun ayakkabı seçim edin. Ayaklarınız şişecektir, şayet ayakkabılarınızı uçuş anında çıkarırsanız, bir daha giymek sorun olabilmektedir.
  Alkolün beyindeki tesiri kabindeki oksijen azlığı amacıyla artacağından, içkili içecekleri az, suyu ise bol bol tüketmeye çalışın. Uçağın içerisinde bulunan kuru gökyüzü su kaybına ne amaçla olabilir. Bunun amaçlı yolculuk öncesi ve anında bol bol sıvı/akışkan tüketmek mühimdir. Gazlı içecekleri de az tüketmek yerinde olacaktır. Bu tedbirler jetlag’in etkilerini de hafifletecektir.

  Uçakta huzurlu yolculuğun püf noktalarıyla ilgili yararlı bilgiler Benzer Yazılar

  KIZ KARDEŞLİK LÜGATİNDE ‘GÜZEL’ İLE ‘UCUBE’ EŞANLAMLI MI Bir online tatil sitesi açıklamış; bayanlar erkeklere yönelik
  En adam makarna Bodrum’da, kocasıyla birlikte mütevazı bir balık restoranı işleten ‘Remziye Ana’, etrafın ‘modernleştirme’
  Yerel tohum amaçlı maraton koşuyor Ve Mehmet Gürmen, domatesler amaçlı koşuyor! “Dört köşeli domates” başlıklı bir e-posta yollamış.
  METROBÜSTE ŞÖHRET AVI Sadece Marmaray değil, Kadir Topbaş imzalı devasa duyurular ve dünya pratiğimiz gösterdi ki bu yıl metrobüsün de parlak
  NE TATLI BİR SERGİ BU Kadıköy’deki Saint Joseph Lisesi’nde çok tatlı bir sergi var: ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Çikolatanın

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Uçakta huzurlu yolculuğun püf noktalarıyla ilgili yararlı bilgiler Etiketler