Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • YARGIYA ELEŞTİRİ

  YARGIYA ELEŞTİRİ

  Yasaya yönelik, üçüncü defa korsanlık suçu işlediği saptama edilenlere interneti bir sene müddetle kapatacak bir denetleme heyeti oluşturulacaktı. Yasaklılar o bir sene içerisinde web fiyatlarını de ödemeye aynı ritimde devam edecekti. Fakat Anayasa Mahkemesi, bu şekilde “ağır” bir cezanın fakat hüküm aracılığıyla verilebileceği kararına vardı. Bununla Birlikte korsan kopya indiren bireyin, direk servis sağlayıcının abonesi olmaması olasılığı de vardı ve bu vaziyet hata bireylerin hak mahrumiyetine uğramasına sokak açabilirdi.
  Fikri mülkiyet ve telif haklarını savunmaya personel sanayi fena takdirde darbe yedi. Sarkozy de öyle. Zira bu kanuna başı koyduğu biliniyordu. Bu yüzden yapmaması gerekli olan bir birşey inşa etti ve mahkeme verdiği kararı eleştirdi.
  Oysa korsan muhtevanın indirilmesinden yalnızca bireylerin mi sorumlulukları olan meydana geldiği da şüpheli.
  Örneğin Amerikan Plak Endüstrisi Birliği geçtiğimiz aralık ayı içinde, korsan müzik indirenler ile ilgili dava açmaktan

  vazgeçti ve servis sağlayıcıları bu meydanda uğraş için işbirliğine çağırdı. Aradan altı ay geçtiği takdirde bir bir firma bu çağrıya cevap vermiş değil.
  Almanya da aylardır aynı bir 0kanunu tartışıyor ve komşudaki gelişmeden ardından bu şekilde bir kanunun çıkması olanaksız yaşanıyor. Fakat Fransız hükümeti, yepyeni bir legal aranjman üstünde çalışacağını açıklıyor.
  Haber alma hakkıyla web suçları arasındaki ince çizginin bir sürü ek olarak hassaslaştığı sahalar da var. Sözgelişi Almanya’da tartışılan genç pornosu sitelerinin kapatılması sorunu. Çocukların bu şekilde bir sapıklıktan savunmasına kimse karşı çıkamaz, fakat bir kesim bu yasağın ferdi özgürlükleri sınırladığını düşünebiliyor.

  YARGIYA ELEŞTİRİ Benzer Yazılar

  Gençlere temel şayet mühim iki tavsiye Yaş ilerledi ya… Gençlere neler önerdiğimi soranlar oluyor. Anlatacak, öneri edilecek bir sürü birşey
  Nasıl oldu da oluyor Depremzedelere sevk edilen destek çuvallarının içinden taşlar, sopalar çıkması… Torbaların içerisinde mini etekler,
  Türkler kızartma yapmayı bilmez Dediğine yönelik okur ilgisinde ansızın yükseliş olmuş. Hem Bir şaşırmış, hem bir sevinmiş… Edebiyatın
  Hesap soranlar hesap da vermeli Olayı biliyorsunuz: BDP Başkanı Selahattin Demirtaş… Kürtçe eğitime karşı meydana geldiğini anlatan GK
  Anlar şiiri kime ait Şahane avare Murat ile bir sahil kasabasında tanıştım. “Bugünlerde” minik bir otelde çalışıyordu. “Yarınlarda”

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  YARGIYA ELEŞTİRİ Etiketler