Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Yaris Hybrid “en çevreci otomobil”

  Yaris Hybrid “en çevreci otomobil”

  Auto Show okurlarının reyleriyle Avrupa’da ve Ülkemiz’de Yeşil Araç Direksiyonu Hediyeyi Yaris Hybrid’in oldu…

  Toyota Yaris Hybrid, Auto Show Mecmuası aracılığıyla tertip eden Altın Araç Direksiyonu Yarışması’nın “Yeşil Direksiyon”kategorisinde Avrupa’da ve Ülkemiz’de kocaman ödüle layık görüldü. Yaris Hybrid bu hediyeyi hem tek Avrupa’da hem tek de Ülkemiz’deki prof jüri ve Auto Show okurlarının reyleriyle kazandı. Bu sene 6’ncısı tertip eden müsabaka okurların katkılarıyla çevreci teknolojiler aralarında en iyi olanını seçmeyi amaçladı.

  Dün gece Esma Padişah Yalısı’nda tertip eden merasimle hediyeyi meydan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Yeşil Araç Direksiyonu yarışmasında Yaris Hybrid’in “Büyük Ödüle” hem tek Avrupa’da hem tek de Ülkemiz’de layık görülmesinden dolayı kocaman mutlu olmak yaşadıklarını ifade etti. Bozkurt, Toyota’nın çevreci teknolojiler dair 1970’li senelerden bugüne civarı çalışmalarını yüklü tek biçimde yürüttüğünü ifade ederek şunları söyledi:

  “Toyota’nın etraf arkadaşı teknolojiler üstünde yaptığı çalışmaların onay görmesi bizler üstünde tek motivasyon kaynağı olmakta ve bu teknolojiyi hepten ileriye transfer hedefimizde bizleri cesaretlendirmektedir. Nihai olarak pazara sunduğumuz hibrit aracımız Yaris Hyrid’in bütün yeryüzünde meydana geldiği benzeri Ülkemiz’de de kocaman alaka ile karşılanması bizleri mutlu etmiştir. Gördüğümüz odur ki; ulaşılabilir maliyeti, petrol ekonomisi ve çevreci özelliği ile dikkat çeken Yaris Hybrid’i Türk halkı da çok sevmiştir.”
  Sportif dizayn ve kudretli hibrit teknolojisi Yaris Hybrid’de

  B segmentinin önce hibrit otomobili Yaris Hybrid, dışarıdan şarj gerektirmeden elektrikli ve benzinli motorun en randımanlı biçimde çalışması, fren anında bizzat kendini şarj ederek yakıt harcamadan gerçekleştirilen 0 emisyonlu elektrikli sürüş fırsatı sunuyor. Yaris Hybrid, dışarıdan sportif ve göz etkileyici tek dizayn sunarken kokpit tasarımında da dik donanım kalitesi ve segmentinin en üst teknolojileri kullanıldı.
  İdeal tek il oromobili meydana gelen Yaris Hybrid’de şehiriçi petrol kullanımı şehirlerarası petrol tüketiminden daha düşük ve il arasında yalnızca 3,4 lt/100km petrol tüketiyor. Benzinli kompakt hibrit sistemiyle toplamında 100 beygir kuvvet sunan Yaris Hybrid, yalnızca 85 g/km CO2 emisyonu ile de segmentindeki en düşük CO2 çıkarma değerine de imzasını atıyor ve çevreciliğini kanıtlıyor.

  Yaris Hybrid “en çevreci otomobil” Benzer Yazılar

  Meslek seçimi Üniversite imtihanları tamamlandı. Neticeler açıklanınca tercihler başlayacak. Seçilen koltuk mühim mi? Hangi meslek bize uygun?
  Kalite farkı belirleyici oldu Oyunu konuşmayalı bir sürü oluyor. Hakikatten futbolu yazmak da oynamak benzeri idman işi. Bir hata edersek affola…Portekiz’deki
  Carvalhal gerçek yolda Carlos Carvalhal, sezon en başında çeşitli bir sistemle başlayıp zaman içerisinde benim düşünceme göre gerçek bir anlayışa
  BEKLER ZAFİYET YARATTI Üzerinde durulması gerekli olan oyunculardan da belirtmek talep ediyorum. Bilhassa Holosko. Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşılaşmayı
  Anlar neticesi belirler Bugün o kadar bir final karşılaşmayı var ki, Avrupa Kupaları’na gitme maçı verici Beşiktaş- Trabzonspor karşılaşması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yaris Hybrid “en çevreci otomobil” Etiketler