Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Yükselen Avro değil düşmekte meydana gelen dolardır

  Yükselen Avro değil düşmekte meydana gelen dolardır

  ECB Başkanı Mario Draghi aralık ayı içinde dersini almış olacak ki, mart ayındaki toplantıda yine piyasa beklentilerini aşan hükümler aldı.
  Beklentilerin ötesine geçtiğimiz kararlardan biri politika getirinini yüzde 0.05’ten sıfıra düşürmesiydi. Beklenti bu faizde değişim yapılmayacağı yönündeydi.
  İkinci şaşırtıcı ve piyasaları dopingleyen karar ise tahvil alım programının banka dışı şirketlere de açılmasıydı. Mevduat yapılabilir nota sahip firmaların tahvilleri satın alınabilecek. Piyasaların bu şekilde bir talepleri yoktu ya da bu şekilde bir Otomobilin kullanılabileceği akıllarına gelmemişti.

  Şaşırtıcı ve beklenmeyen üçüncü karar da, yeni TLTRO ihaleleriyle bankalara eksik getiriyle 5 seneliğine kaynak aktarımıydı. İhaleler haziranda başlayacak ve her çeyrek tekrarlanarak bir senede bitirilecek.
  ECB’nin bankalara eksik getiriyle yeni kaynak aktarımı yakınında, şirket tahvili alımı yöntemiyle direk banka dışı guruba direk kaynak aktarmaya başlayacak olması, orta bankacılığında ve para bazlı genişleme politikalarında yeni bir sebep oldu. ECB bankaları desteklemeye devam ederken bankaların kredi veremediği reel şirketlere direk erişecek ve böylelikle ekonomiyi canlandırmaya, enflasyonu sıfır düzeylerinden yüzde 2’ye yaklaştırmaya çalışacak.

  Yükselen Avro değil düşmekte meydana gelen dolardır Benzer Yazılar

  İnsanlar içerisinde yer aldıkları konuma yönelik benzer vakası çeşitli görürler İnsanların ve bilhassa politikacıların, konumlarına yönelik
  FETÖ’nün imamları ahlak hudutlarını zorluyor Bir ülkenin bağımsızlığını ve güvenliğini muhafaza etmek amaçlı devletin organları
  ABD ile ilişkiler ya düzelecek ya da kopacak Ancak bu ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI tuhaf bir ülke oluyor… Darbeler yaptıran, ülkeleri işgal eden,
  Yaz meyvelerine veda etmeden Galette yapalım Merhaba, tüm asaleti, hüznü, olgunluğu ve balanslı neşesi ile sonbaharı yaşıyoruz Ankara’da.
  Tatlı tatlı konuşalım: Cevizli yassı kadayıf Tatlı yenip tatlı konuşulmuştur ama damakta olan anılar sohbetin konusunu belirler. Ayşe’ninki

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yükselen Avro değil düşmekte meydana gelen dolardır Etiketler