Keywords

 • turk chat
 • turk sohbet
 • Turk chat
 • Yükselen Avro değil düşmekte meydana gelen dolardır

  Yükselen Avro değil düşmekte meydana gelen dolardır

  ECB Başkanı Mario Draghi aralık ayı içinde dersini almış olacak ki, mart ayındaki toplantıda yine piyasa beklentilerini aşan hükümler aldı.
  Beklentilerin ötesine geçtiğimiz kararlardan biri politika getirinini yüzde 0.05’ten sıfıra düşürmesiydi. Beklenti bu faizde değişim yapılmayacağı yönündeydi.
  İkinci şaşırtıcı ve piyasaları dopingleyen karar ise tahvil alım programının banka dışı şirketlere de açılmasıydı. Mevduat yapılabilir nota sahip firmaların tahvilleri satın alınabilecek. Piyasaların bu şekilde bir talepleri yoktu ya da bu şekilde bir Otomobilin kullanılabileceği akıllarına gelmemişti.

  Şaşırtıcı ve beklenmeyen üçüncü karar da, yeni TLTRO ihaleleriyle bankalara eksik getiriyle 5 seneliğine kaynak aktarımıydı. İhaleler haziranda başlayacak ve her çeyrek tekrarlanarak bir senede bitirilecek.
  ECB’nin bankalara eksik getiriyle yeni kaynak aktarımı yakınında, şirket tahvili alımı yöntemiyle direk banka dışı guruba direk kaynak aktarmaya başlayacak olması, orta bankacılığında ve para bazlı genişleme politikalarında yeni bir sebep oldu. ECB bankaları desteklemeye devam ederken bankaların kredi veremediği reel şirketlere direk erişecek ve böylelikle ekonomiyi canlandırmaya, enflasyonu sıfır düzeylerinden yüzde 2’ye yaklaştırmaya çalışacak.

  Yükselen Avro değil düşmekte meydana gelen dolardır Benzer Yazılar

  Allah’ın bize kocaman nimeti: İmam Buhari Müslümanlar amaçlı Kuran-ı Kerim’den ardından en muteber kitap, İmam Buhari’nin kitabıdır.
  Dua ile iştirak eden bereket Ümmü Ma’bed, zeki ve kuvvetli bir köylü kadınıydı. Kuraklık ve kıtlık senelerinde Kubeyd mevkiindeki çadırının
  HER SOLUK, DEĞER BİÇİLEMEYEN BİR NİMETTİR İmam Gazali Hazretleri’nin nasihatlerinden; “Bir mümin, erken namazını kıldıktan ardından
  Bize neler oluyor Gazeteleri okuyor musunuz? Haberleri izliyor musunuz? Twitter’ı takip etmekte musunuz? İnternetten yazışmalara bakıyor musunuz?Bütün
  Neo-Mevlanacılar Ekranlarda, eğilip bükülüp Hz. Mevlana’nın aşkından söz eden nevzuhur kişiler; birer ‘aşk perisi’ benzeri

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yükselen Avro değil düşmekte meydana gelen dolardır Etiketler